Armáda shání desítky pilotů vrtulníků do Náměště nad Oslavou

Pro začátek hodnost poručíka a vysloužilé ruské stroje s perspektivou přeškolení na moderní vrtulníky Venom a Viper. Armáda České republiky hledá vhodné piloty bojových vrtulníků, „Řekněme, že sháníme kolem desítky pilotů,“ naznačila mluvčí základny Náměšť nad Oslavou Jindřiška Budíková.

Civilním pilotům pro službu v armádě stačí ukončené minimálně bakalářské vzdělání technického směru, ideálně v oboru pilot letadla. Dále potřebujete absolvovat teoretický kurz pilota dopravních letadel, známý pod zkratkou ATPL (Airline Transport Pilot Licence), což znamená, že nejste v létání úplnými „zelenáči“. 

„Armádě se noví zájemci upíší na sedmiletý kontrakt,“dodala mluvčí náměšťské základny.

Nováčci musí nejprve projít výběrem pro přijetí do služebního poměru včetně důkladné lékařské prohlídky a absolvovat kurz základní přípravy ve Vyškově. V následujících měsících je čeká náročný výcvik, a to hlavně v Centru leteckého výcviku v Pardubicích, kde je pro ně připravena pořádná dávka teorie a výcviku na leteckých simulátorech, a poté už praktický letový výcvik na vrtulníku ENSTROM 480B v rozsahu 150 letových hodin. Teprve pak se bude rozhodovat, zda budou pokračovat jako piloti vrtulníků Mi-17 a 171Š nebo se stanou jedněmi z prvních pilotů nově pořizovaných vrtulníků typu Venom a Viper.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů