Bárta (TOP09): Dotační žádost na mužský hokej je stejná jako v minulosti

Hokejisté bez peněz? Dotační žádost žďárských hokejistů o dotaci na příští sezónu překvapivě neprošla úřední kontrolou do režimu schvalování a přidělování dotací.

Dotační žádost žďárských hokejistů připravoval jako manažer Ladislav Bárta. Bárta měl v minulosti na starosti sport jako místostarosta města (TOP09).

„Dotační titul na sport dospělých je vyhlašován od roku 2013 a po celou dobu, tedy 8x se do něj mužský hokej hlásil jako s.r.o., nikdy s tím nebyl problém a podléhal i pravidelné kontrole města a pravidelně obdrželi dotaci,“ uvedl Bárta.

V hokejovém prostředí zavládlo překvapení nad tím, že najednou začalo radnici vadit „komerční eseróčko“, které provozuje hokej dospělých.

„Bylo právě město, které v roce 2007 vyzvalo spolu se sportovní komisí hokejisty, aby oddělilo mládež a dospělé, aby se zpřehlednilo financování hokeje. Proto SKLH z.s. založilo jako 100% vlastník SKLH s.r.o., které provozuje od roku 2008 mužský hokej,“ dodal Bárta.

K výrokům autora dotační žádosti zaslal vyjádření radní města Radek Zlesák:

„Ve vyjádřeních pana Bárty je vše říkající doznání, proč letos hokej bohužel podal chybnou žádost. Vše se vyvíjí, včetně legislativy a dotačních požadavků. Pro srovnání dotační podmínky MŠMT nebo Kraje Vysočina z roku 2020 jsou zcela jiné než byly v roce 2007,“ uvedl žďárský radní a poslanec Radek Zlesák (ANO).

Na Zlesákova slova reagoval Bárta:

„S výrokem p. Zlesáka nemohu souhlasit a odmítám se s touto situací smířit. Pokud zastupitelstvo vyhlásí grantový program, ve kterém stanoví osobu, která má žadatelům poskytovat informace a tato osoba pak odsouhlasí podání a vysvětlení o nepodnikatelském účelu žadatele formou, kterou jsem v žádosti uvedl, tak potom nemohu přehlédnout toto pochybení úřadu! V takovém případě bych spíše hledal cestu k podpoře, protože žádost ve všech směrech naplňuje výzvu a cíle programu. Navíc byla výslovně podpořena sdělením úředníka! “

Vyjádření zaslalo i město Žďár nad Sázavou:

“ Původní dotační podmínky platily do roku 2019, ovšem pro dotace vypisované v roce 2020 byl okruh způsobilých žadatelů upraven a specifikován v tomto znění: „právnické osoby založené k nepodnikatelským účelům, tj. zejména spolky, ústavy a nadace ve smyslu zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.“ Management hokejového klubu byl na tuto skutečnost upozorňován zástupci vedení města a bylo mu doporučeno, aby žďárští hokejisté požádali o dotaci na činnost týmu dospělých pod hlavičkou Sportovního klubu ledního hokeje Žďár nad Sázavou,  z.s.  Mezi vyhlášením tohoto dotačního programu zastupitelstvem města a termínem pro podání žádosti bylo více než dva měsíce. Každý žadatel může během tohoto období žádost přinést ke konzultaci,“ uvedl Matěj Papáček tiskový mluvčí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů