Pelhřimovské děti dostanou hokejové kabiny bez WC

fb

Pro mládežnický hokej v Pelhřimově nastává mimořádně složitá sezóna. Mládežníci musí své dosavadní kabiny vyklidit a předat ke komerčním účelům. Čeká je stěhování do kabiny vzniklé přestavbou bývalé baráže. „Garážové“ kabině chybí základní sociální zařízení: sprchy a WC. Po hokejovém tréninku se tak nebudou moci děti pod sportování ani vysprchovat. Informaci potvrdil bez bližších podrobností generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera.

Podle Kučera šatna sloužila v minulé sezóně B-týmu mužů a částečně i jako sklad.

S novou situací ale nemůže klub přímo nic udělat: novým správcem stadionu je z rozhodnutí Rady města příspěvková organizace města Pelhřimov. Hokejový oddíl Ledních medvědů stále zřetelněji ztrácí podmínky pro svou činnost v Pelhřimově, politici se snaží hokejisty naplno vytlačit ze zimního stadionu.

Podle zdroje blízkého radnici existuje audiozáznam z pátečního jednání (21.8.2015), z kterého je patrné, že si pelhřimovská radnice je vědoma nevyhovující situace hokejových kabin do které posílá klub HC Lední medvědi. Záznam údajně podle informací rodičů  zakázal zveřejnit místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL).

Podle vyjádření Alexandry Knappové z kanceláře tajemníka a starosty radnice poskytla audiozáznam i představitelům hokejového klubu s tím, že žádná ze stran jednání nebude příslušný audiozáznam nebude dále veřejně šířit.

Opozice: jdem si to prohlédnout!

Hokejový stadion pod správou Technických služeb města Pelhřimov dostane vzácnou návštěvu: předseda opozičního klubu Změna pro Pelhřimov Pavel Hájek si jde prohlédnout pelhřimovský zimní stadion. Příznivci pelhřimovského hokeje ho upozornili na informace Občasníku o situaci kolem kabin pro mládežnický hokej.

Jakmile se na Občasníku objevila zpráva o záměru návštěvy opozičního zastupitele Pavla Hájka na zimním stadionu, vyrazil na zimní stadion místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL)  v doprovodu ředitelky Technických služeb Pavly Licehammerové.

Pro Občasník poskytl místostarosta Koch toto vyjádření:

„Jsme si vědomi neutěšeného stavu šaten na zimního stadionu v Pelhřimově. Počet kabin a jejich vybavení je takové, jaké je. Doposud byly kabiny využívány hokejisty HC Lední Medvědi, jak dospělými tak mládeží bez závažnějších problémů. Po návrhu přidělení těchto šaten v tomtéž vybavení pro nadcházející sezonu se setkáváme s nepochopením ze strany hokejového klubu. Chci zdůraznit, že naší snahou je zlepšit sociální zázemí na zimním stadionu, a proto se budeme snažit v rozpočtu na příští rok vyčlenit finance na modernizaci zázemí na zimním stadionu.“

Situaci sledujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů