Běhounek (ČSSD): „Musíme volby odpracovat, na kecy bude čas potom“

Sociální demokraty povede na Vysočině do parlamentních voleb Jiří Běhounek. Pelhřimovská organizace ČSSD navrhuje bývalého hejtmana Vysočiny na funkci celostátního místopředsedy ČSSD. Do vedení strany kandiduje i novoměstský starosta Michal Šmarda. Nové vedení stany si zvolí sociální demokraté již v dubnu na celostátním sjezdu. ČSSD Vysočina podpořila Jana Hamáčka v kandidatuře na předsedy strany.

„Tento národ sociální demokraty potřebuje a snad si to národ uvědomuje,“ řekl lídr ČSSD Vysočina Jiří Běhounek.

„Na krajské konferenci byla velmi plodná diskuse ke krajským volbám,“ informoval předseda ČSSD Vysočina Petr Krčál.

Pod vedením lídra Jiřího Běhounka dosáhla vysočinská ČSSD zisku dvanácti procent a šesti mandátů v krajském zastupitelstvu. Jako „čistá“ kandidátka pouze ze stranických kandidátů získala nejlepší volební výsledek. „Na Vysočině jsme se nikdy mezi sebou nervali, nepodráželi a nepomlouvali mezi sebou,“ předseda Krčál.

V programovém prohlášení Vysočiny je podle předsedy Krčála maximum požadavků sociální demokracie: desetiprocentní růst mezd, podpora zdravotně sociálního pomezí a výstavba nových domů pro seniory.

„Musíme to odpracovat, na kecy bude čas potom,“ řekl osvědčený volební lídr ČSSD Vysočina Jiří Běhounek.

Zákon o dostupném bydlení tématem celostátní politiky ČSSD. K zákonnému řešení sociálního bydlení se přitom vláda zavázala v koaličním programu, tlačila na to především ČSSD. Ministryně Jana Maláčová chystá vlastní verzi zákona, který chtějí sociální demokraté prosadit ještě před volbami.

„Hnutí ANO hledá pravicové recepty ve spojení s ODS,“ varoval místopředseda ČSSD Michal Šmarda.

Pro parlamentní volby počítá ČSSD se spoluprací se Stranou Zelených. „Nebude to koalice,“ řekl Jiří Běhounek o spolupráci se Stranou zelených. Na kandidátní listině ČSSD se může objevit zhruba pět jmen kandidátů Strany Zelených.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů