Boj o přírodu Rantířova se týká jen průmyslové zóny

fb

V Rantířově se už několik měsíců vede střet veřejného a soukromého zájmu u rozšíření provozu galvanovny. Sousedé si najali pražského právníka (dokument zde) a ze všech sil chrání přírodu. Ochrana přírody se v tomto případě týká výlučně průmyslové zóny ke které se Rantířov chová jako k nechtěnému dítěti.

Snaha zadusit rozvoj průmyslové zóny je viditelná stále více. Ochrana přírody v Rantířově je v tomto případě spíše záminkou než skutečným důvodem.

V průmyslové zóně Rantířov je příroda jen minimální. Skutečná ochrana přírody se děje například skrz výsadbu stromů nebo aktivity na záchranných programech ochrany živočišných druhů a rostlin.

V Rantířově se boji s průmyslovou zónou říká ochrana přírody. Zní to líp. Jinou formou boje s průmyslovou zónou jsou permanentní stížnosti úřadům na fungování průmyslové zóny. Úředníci si všímají Rantířova stále více, především díky způsobu boje obce s průmyslovou zónou. Průmyslovou zónu před desítkami let vytvořila sama obec a zakreslila ji do územních plánů. Měl zde sídlit zemědělský podnik, který by produkcí hnojiv pomohl dosahovat zemědělcům vyšších výnosů při sklizni.

Průmyslovou zónu nejde jednoduše vymazat z mapy procesem kterému by se dalo říkat ochrana přírody. Bude nutné najít model soužití přírody a průmyslové zóny v Rantířově. Rantířov potřebuje vizi budoucnosti pro průmyslovou zónu: představu, jak bude vypadat za dvacet až padesát let. Společná vize budoucnosti je lepší než hádky o přítomnost.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů