Forum kopíruje hokejové myšlenky opozičního ANO a prosazuje konec městské Dukly

Prakticky za jediný víkend opsalo koaliční Forum Jihlava návrh dalšího postupu města Jihlavy od opozičního hnutí ANO. Cizí slova nahradili příznivci Fóra českými ekvivalenty a celý návrh doručila radní Karolína Koubová na jednání pracovní skupiny zastupitelů. Z dvouhodinového jednání pracovní skupiny odešla radní Koubová zhruba po hodině.

Roli od Fóra dostane rozhodce

Návrh Forum Jihlava navrhuje vytvoření řídícího výboru pro který opoziční ANO používá název Stearing Committee. Tým má být složen z odborníků radnice na straně jedné a oponentních externistů na straně druhé. V kontroverzních bodech chce Forum použít rozhodce.

Až v polovině funkčního období na radnici zformulovalo uskupení Forum Jihlava svůj postoj k řešení rekonstrukce zimního stadionu. Řešení rekonstrukce zimního stadionu si podle návrhu Forum Jihlava vyžádá dalších šest měsíců diskuse.

zimákOpoziční návrh hnutí ANO pak Forum Jihlava vylepšilo o požadavek privatizace Dukly Jihlava: pokud se do čtyř let nepodaří najít soukromého majitele klubu, pak by město mělo své aktivity v klubu ukončit. Třeba ukončením majetkové účasti v klubu, což ve skutečnosti znamená rozpuštění hokejového klubu jako městské organizace. Návrh jihlavské kulturní fronty na rozpuštění hokejového klubu jako městské organizace je otevřeným vyhlášením války sportovním příznivcům nejslavnějšího klubu české hokejové historie.

Forum zahájilo PR-kampaň

Email od Miroslava Tomance, šedé eminence jihlavské kulturní fronty, naznačuje zahájení reklamní kampaně uskupení (více zde). Uskupení Forum Jihlava už také zaútočilo na sociální demokraty:

„Tohle není o žádných šedých eminencích v pozadí, jak se snaží namluvit veřejnosti pan primátor, který tím chce asi zatemnit ten hlavní problém včerejška a to že hlas který chyběl byl jako na potvoru v Číně,“ píše se na profilu Forum Jihlava na sociální síti.

Forum Jihlava tím reaguje na rozhovor primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka pro Občasník (více zde) a snaží se vyvinit ze vzniku koaliční hokejové krize (více zde).

Dvojice zastupitelů uskupení Forum Jihlava (radní Koubová a zastupitel Kolář ml.) zablokovala koaliční návrh dalšího postupu rekonstrukce zimního stadionu. Až poté se narychlo objevil návrh uskupení Forum Jihlava, který náměstek primátora Kolář dostal do ruky až na jednání pracovní skupiny zastupitelů.

Zastupitelé Koubová a Kolář ml. se „nechtějí nechat zavřít do vězení“, náměstek Kolář ale hlasoval s koalicí (více zde). Kulturní fronta se ostře vymezila v politické rovině proti koaličnímu postupu při rekonstrukci zimního stadionu. Podle informací Občasníku by se mimořádné „hokejové“ zastupitelstvo mělo konat v termínu kolem 11. května 2016.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů