Bojovníci s hazardem, čtěte zákony!

Až se bojovníci za nulovou toleranci hazardu seznámí s platnou legislativou, zřejmě změní názor na význam hazardu pro daňové příjmy měst a obcí. V posledních letech se totiž státní legislativa změnila do takové míry, až nulová tolerance ztrácí význam.

Zákon o hazardních hrách v § 16 zakazuje osobám, u nichž byl pravomocně zjištěn úpadek, přístup do heren a kasin.

Tak tomu bude i u řady dalších osob zapsaných v rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hrách dle § 16 zákona o hazardních hrách.

Bude se jednat například o osoby se zákazem takové činnosti, nebo o osoby s uloženým předběžným opatřením.

Tak jako soudy nařizují alkoholikům povinnou protialkoholní léčbu, mohou zakázat i vstup do legálních heren.

V obcích, kde se nevyskytují ve větší míře další problémy (kriminogenní faktory), vysoká míra vstřícnosti k hazardu sama o sobě nezapříčiňuje vysoký index kriminality (Luhačovice, Napajedla a další) a i případné vyhlášení nulové tolerance k hazardu nemá na stav kriminality zásadní vliv (např. Kojetín).

Naopak v obcích, které lze nazvat problémovými, například v důsledku vysoké nezaměstnanosti a existence vyloučených lokalit, je potom vysoká vstřícnost k hazardu faktorem, který může zintenzivnit problémy lokality a kriminogenita tohoto faktoru se v důsledku existence dalších kriminogenních faktorů zvyšuje.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů