Bramborajče nabízí letní sklizeň rajčat, na podzim brambor

Nová technologie pro zefektivnění produkce potravin se jmenuje brambororajče nebo zkráceně bramborajče. Zefektivňuje pěstování brambor a rajčat spojením do jedné rostliny, což je výhoda pro pěstování na malém pozemku nebo v malém městském prostředí jako je balkón. 

Může jít o obrázek venku

Koncepce roubování příbuzných brambor a rajčat tak, aby se obě pěstovaly na stejné rostlině, pochází přinejmenším z počátku 19. století.

Brambororajče se jako rostlina v přírodě nevyskytuje a nelze ji vypěstovat ze semene, protože dvě části rostliny zůstávají geneticky oddělené a spoléhají se pouze jedna na druhou, pokud jde o výživu a růst. Stejně jako většina standardních typů roubovaných rostlin se ve stonku obou rostlin provede malý řez a ty se spojí dohromady. Jakmile se řezy zahojí a rostliny se spojí, lze odříznout listový vrchol rostliny bramboru a odstranit kořeny rajčete, přičemž listy rostliny rajčete budou vyživovat kořeny rostliny bramboru.Podnož (brambor) působí jako stabilní a zdravý kořenový systém a řízky (rajče) jsou vybírány pro své plody, květy nebo listy. 

Rajčata by měla být připravena ke sklizni přibližně po dvanácti týdnech v letních měsících, brambory by měly být připraveny poté, co rajčatové listy začnou odumírat, obvykle na začátku podzimu.  

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů