Do jednání o referendu v Jemnici se zapojili podnikatelé Stober a Danics

Na radnici v Jemnici pokračovaly jednání o dalším postupu aktivistů v místním referendu. Spolek za dobrý život na Jemnicku dosud nezveřejnil žádná jména svých vyjednavačů.

Podle informací Občasníku se jednání na radnici účastnili z vedení spolku Marcela Severová a Karel Stober jako členové výboru a Rudolf Svoboda, který je i členem přípravného výboru pro konání referenda. V delegaci aktivistů se jednání účastnil například místní podnikatel a člen spolku Ladislav Danics. Hlavní slovo za spolek měli Ing. Stober, který není členem přípravného výboru pro konání referenda a Ladislav Danics (bez pravomoci jednat za spolek ani za přípravný výbor).

Podle vyjádření zastupitele Pavla Nevrkly (ODS) trvalo jednání místních zastupitelů s aktivisty zhruba deset minut. Nejpodstatnější z celého byla odpověď Karla Stobera z vedení spolku na otázku“ Karle, ty jsi už na začátku věděl, že ZEOBS může zpracovatelský závod v Jemnici postavit bez změny územního plánu?“ Podle zastupitele Nevrkly zněla Stoberova odpověď: „Ano“.

Kolem změn územního plánu na žádost firmy ZEOBS se v Jemnici vede déle než rok veřejná diskuse. Letos na jaře se zastupitelé města Jemnice dozvěděli úřední cestou, že změna územního plánu pro výstavbu zpracovatelského závodu (jatka) není nutná, záměr stavby je v souladu s územním plánem.

Zastupitelé Jemnice nyní studují metodické stanovisko Ministerstva vnitra k navrženým otázkám v místním referendu. Protože je záměr výstavby v souladu s platným územním plánem, nemůže být v místním referendu hlasováno o jedné z navržených otázek a to konkrétně o tom, zda-li má zastupitelstvo vydat nebo změnit územní plán.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů