Do Jihlavy přišel platební rozkaz od SVAKu na sedmnáct milionů korun

fbSvaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko se platebním rozkazem domáhá vrácení částky sedmnácti milionů korun i s úroky. Šlo o částku, kterou SVAK zaslal na konci roku 2012 do Jihlavy jako zálohu.

„Mohu potvrdit, že do naší advokátní kanceláře byl dne 7.12.2015 doručen platební rozkaz vystavený Okresním soudem v Jihlavě, aby Statutární město Jihlava uhradilo SVAKu částku 17 mil. Kč s příslušenstvím a náklady řízení,“ uvedl právník SVAKu Petr Šurka.

Sedmiprocentní úrok se počítá od listopadu 2012 do okamžiku úplného zaplacení. Příslušenství dluhu je vyčísleno částkou přes milion korun.

Právník Jihlavy: Podáme odpor, je to započteno!

Právník Jihlavy Radek Ondruš sdělil jménem svého klienta podání odporu proti platebnímu rozkazu. „Jde o částku, která už byla započtena do vzájemného vypořádání,“ vysvětlil právník Ondruš. Okresní soudy obecně při podání odporu proti platebnímu rozkazu nařídí projednání sporu v jednací síni. Advokát Ondruš se podivil nad tím, že je žalována již započtená částka a to s ohledem na předpokládané vysoké náklady SVAKu, které bude muset zaplatit Svazek v případě prohry soudní sporu.

 

7,05 procenta od 21.11. 2012

1,036 582 Kč

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů