Do nového městského zpravodaje se dostaly jen výroky členů Rady města

Obyvatelé krajské metropole Vysočiny dostávají do svých schránek nový městský zpravodaj Ježkovy oči. Nejvíce výroků v prvním čísle měla primátorka Karolína Koubová, která i řídí činnost redakční rady.

Výroky zastupitelů města v novém městském zpravodaji:

“ „Jak je patrné z názvu letošních vánočních oslav, kluziště bylo dárkem celé Jihlavě k Vánocům. Jeho smysl však souvisí také s dlouhodobým programem, podle kterého se plánuje rozvoj města jako přátelského k dětem, města starajícího se o kvalitu veřejného prostoru. Města, do kterého se naše děti jednou rády navrátí, protože k němu mají od dětství silný vztah. A přesně tyto děti jsou jedinou šancí na další rozvoj tím správným směrem – budou ho totiž dělat pro vlastní potomky. Takto i my pracujeme na tom, aby Jihlaváci byli hrdými Jihlaváky, a to mimo jiné pomocí kvalitních akcí, jako byl třeba ten nádherný advent,“ uvedla jihlavská primátorka Karolína Koubová (str. 4 – Téma o vánocích na náměstí – pozn. Občasník).

Primátorka Karolína Koubová měla v článku o vánocích i druhý výrok.

„Přestože Petr Píša spolupořádání zatím nepřislíbil, my rozhodně chceme, aby se kolem Mariánského sloupu i při dalším adventu mohlo zase bruslit,“ dokončila (str. 5 – Téma o vánocích).

Další výrok primátorky zazněl k tématu povolení hazardu pro financování sportu:

“ „Navíc za to požadují exkluzivitu, kterou neumíme a hlavně nechceme zaručit. Zde vnímáme rozpor s platnou právní úpravou České republiky, zejména se zákonem na ochranu hospodářské soutěže,“ říká primátorka Karolína Koubová z hnutí Fórum Jihlava, které kasino na území města odmítá společně s návratem automatů (str.15).

Třetí výrok měla primátorka Karolína Koubová v článku o problematice bezdomovectví:

„Jsem ráda, že nyní víme přesná čísla. Na jednu stranu nám výzkum potvrzuje, že Jihlava nemá s rodinami v bytové nouzi větší problém, než ostatní města. Na druhou stranu víme, že se můžeme zabývat ve velké části i prevencí. Nyní musíme počkat, až se ukáže, jak to funguje v praxi, a já věřím, že se to osvědčí, že bude pocit bezpečí v Jihlavě zase oněco intenzivnější,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová (str.15)

Do článku o dění na radnici se dostal i výrok dalšího člena Rady města Víta Zemana:

„Vyhláška, která zakazuje provozování hazardních her v Jihlavě, se ukázala jako velmi funkční,“ uvádí náměstek primátorky Vít Zeman s tím, že zastupitelský klub ŽiJ! odmítá uměle vybudovaný vztah mezi výnosy z hazardu a podporou sportu (str.15).

Náměstek Laštovička (ODS) přispěl do městského zpravodaje výrokem o vsakovacím žlabu:

„Voda je z chodníku odvedena do vsakovacího žlabu tak, aby se zavlažily stromy na zelených pásech u vozovky,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast dopravy Petr Laštovička (str. 6 – Nové chodníky od loňska zadržují vodu).

Dalším Laštovičkovým výrokem publikovaným v městském zpravodaji je citát k využití hazardu pro financování hokejové haly:

“ Naprosto respektuji právo zastupitele na svůj subjektivní názor k problematice hazardu, ale zároveň si myslím, že v situaci, kdy nevíme, z čeho budeme sport v budoucnu financovat, je velmi nerozumné takovou nabídku odmítnout jen na základě emocí, nepřesných tvrzení a zavádějících frází. Z hazardu je v nemalé míře financován sport nejen v ČR, ale všude ve světě. A pokud to chceme v Jihlavě dělat jinak, čeká nás určitě ještě náročná debata o tom, jak,“ řekl Petr Laštovička s tím, že ale respektuje demokratické rozhodnutí radních nabídku kasina na prosincovém zastupitelstvu (str. 15 – z radnice).

Do městského zpravodaje se dostal i další zastupitel za ODS Petr Ryška v článku o možnosti čerpání sportovních dotací:

„Částka je oproti minulému roku o 800 tisíc korun vyšší. Důvodem je nárůst sportujících dětí a také zvyšování nákladů na činnost spolků,“ uvedl zastupitel pověřený rozvojem sportu v Jihlavě Petr Ryška (str. 12 – Sportovní organizace mohou žádat o dotace).

Další náměstek primátorky měl v městském zpravodaji jen krátkou zmínku: „Zrušení nebo obcházení platné vyhlášky nepodpoří ani KDU- -ČSL. Podle náměstka primátorky Martina Laštovičky by to bylo nemorální.“ (str. 15).

Jedním výrokem přispěl do městského zpravodaje i další radní Daniel Škárka(Forum): “ „Městské byty budou domácnostem nabídnuty k pronájmu od ledna příštího roku. Potřebnou podporu se zabydlováním jim poskytnou pracovníci Oblastní charity Jihlava,“ doplnil uvolněný radní pro sociální oblast Daniel Škarka (str. 15).

Dva výroky měl v článku o přípravě výstavby hokejové haly radní David Beke (ODS): “ „Otázkou však zůstává, jak by se na toto řešení dívali hokejoví brankáři, když se jim černý puk vznese nad mantinel. Řešení je samozřejmě několik, jedno se však samo nabízí – na hokej musí být prostě vyprodáno,“ doplnil manažer výstavby HMA, radní města David Beke (str.16).

V druhém výroku se radní Beke vyjádřil k atletickému oválu na střeše zimního stadionu: “ „Uvidíme, jak se jej v průběhu dalších prací a napjatého rozpočtu podaří zachovat. Velké střechy ve městech je třeba již při návrhu plánovat tak, aby přinesly do města další přidanou hodnotu a lépe se integrovaly do městského prostředí,“ dokončil radní (str. 16).

Redakční radu nového městského zpravodaje tvoří pouze redaktorka a primátorka (více zde). Snad poprvé v historii městského zpravodaje se do obsahu vydání nedostaly názory a stanoviska opozičních zastupitelů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů