Doba „knížete z Hluboké“: Právník Jihlavy zastupoval i firmu z Panamy

V dobách, kdy na Hluboké nad Vltavou vládl vlivný člen ODS známý jako „kníže z Hluboké“, objevil se na scéně i současný právní zástupce Jihlavy Marek Bánský.

Zastupoval firmu MILROY S.A., PANAMA (East 54th Street, Panamská republika, Mosssfon Building, 0833) s neprůhlednou vlastnickou strukturou, která se stala jediným vlastníkem firmy Lesy Hluboká nad Vltavou.

Judr. Marek Bánský

“ Po zahájení insolvenčního řízení soudkyně zjistila, že advokát Marek Bánský loni 19. září učinil rozhodnutí jediného akcionáře v působnosti valné hromady Lesů Hluboká a provedl změny ve složení statutárních orgánů a změnu stanov společnosti. Za jediného akcionáře pak označil firmu Milroy S. A. se sídlem v Panamě. K onomu 19. září byla v obchodním rejstříku ještě zapsána jako jediný akcionář firma First Assets Finance Ltd. z Belize,“ informoval českobudějovický Deník v roce 2012.

Lesy Hluboká nad Vltavou byly veleúspěšným vítězem veřejných zakázek od Lesů ČR v jihočeském kraji. Společnost vznikla v roce 1992 transformací jihočeských Státních lesů České Budějovice ve druhé vlně kuponové privatizace.

Pokud sledujeme, kam majetek a finanční toky Lesů Hluboká po jejím násilném převzetí mířily, dojdeme k zajímavé skutečnosti. Většina zainteresovaných osob je totiž spojena s myslivectvím a s Hlubokou nad Vltavou.

Dle vyjádření jednoho z věřitelů například firma prodala veškerý majetek spojený s provozováním lesní školky, který nyní vlastní společnost Lesní školka Hájek podnikatele Zdeňka Blažka.

Jedním z jejích jednatelů je Zdeněk Blažek starší, dříve ředitel Budějovické teplárny. Za jeho vedení připravovala teplárna rozsáhlý projekt na spalování biomasy, přičemž podle informací týdeníku Euro měl již připravené rámcové smlouvy na přednostní odkup štěpky právě od Lesů Hluboká. Z projektu ale sešlo poté, co Blažek z křesla ředitele teplárny odstoupil.

Dalším z jednatelů je Miroslav Schön, ředitel marketingové agentury Euro Agency. Jak on, tak Blažek starší jsou vášnivými lovci. Hluboká nad Vltavou je svými loveckými oborami přímo proslulá a Lesy Hluboká měly donedávna ve vlastnictví i dvě lukrativní bažantnice. 

Za příchodem advokáta Banského do Jihlavy jsou podle informací Občasníku aktivity náměstka Petra Laštovičky (ODS) a dalších místních politiků ODS s podporou primátorky Karolíny Koubové. Primátorka Koubová chce výměnu právníků po rezignaci náměstka Kaliny (více zde) osobně vysvětlit Městskému výboru KDU-ČSL.
Bývalý právník Jihlavy Radek Ondruš se o výpovědi plné moci a ukončení spolupráce dozvěděl až z dotazu Občasníku (více zde). Předseda jihlavské ODS David Beke nevidí důvod pro svolání mimořádného červencového zastupitelstva (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů