(DOKUMENT): Dopis hejtmana Schreka (ODS) zdravotníkům Vysočiny

Vážení zdravotníci,

obracím se na Vás tímto osobním dopisem s naléhavou žádostí a prosbou o pomoc při plánovaném očkování veřejnosti vakcínou proti nemoci COVID-19. Kraj Vysočina a jeho pět nemocnic připravují očkovací strategii, která by měla při splnění všech centrálně definovaných kritérií přispět ideálně do léta k rychlému proočkování co nejvyššího počtu občanů kraje. Zásadními faktory pro zdar této akce budou vedle dostatku očkovací vakcíny, také motivace občanů nechat se očkovat, dostatek srozumitelných informací, připravený systém očkovacích center a především osobní angažovanost nás všech, kteří můžeme jakkoli s očkováním pomoci.

Uvědomuji si, že nastavení současného systému péče o zdraví našich spoluobčanů na Vás klade stále více povinností, které s trpělivostí přijímáte. Přesto si Vás dovoluji požádat o Vaši pomoc a aktivní zapojení do týmů očkovacích center, které plánujeme zřídit. Jde o zcela mimořádnou akci, které jako hejtman kraje dávám maximální prioritu a přikládám jí obrovský význam. Rychlé proočkování populace napříč všemi kraji je pro nás patrně jedinou možností, jak se zbavit všudypřítomné obavy z nevyzpytatelné nemoci, jak dát lidem i pacientům naději na návrat do normálního života a nemocnicím, dalším zdravotnickým zařízením a všem lékařským ordinacím šanci se pomalu vrátit k obvyklému léčebnému a ordinačnímu režimu. Už nyní víme, že plánované nastavení kapacit očkovacích center na území Kraje Vysočina není možné personálně zajistit pouze se zdravotníky z nemocnic. Bude třeba pomoci dalších stovek lidí – především lékařů, středního zdravotnického personálu, studentů, ale i dobrovolníků pro zajištění potřebné administrativy.

Prosím Vás tedy už nyní o zvážení Vašich kapacit, sil, ochoty i odvahy pomoci Vysočině. V případě, že se bude situace s dodávkami vakcíny vyvíjet příznivě dle avizované vládní strategie a přistoupíme-li ke zřízení očkovacích center mimo nemocnice, oslovíme Vás během následujících týdnů s prosbou o Vaši pomoc v konkrétních spádových oblastech našeho kraje. Podmínky pomoci nyní vyjednáváme a upřesníme Vám je. Už nyní garantujeme, že před samotným zapojením do očkování budou lidé spolupracující v centrech přednostně naočkováni.

Vláda připravila metodiky a slíbila dodat vakcínu. Na nás bude, jakmile se dodávky rozběhnou v dostatečném množství, poradit si v našem regionu se vším ostatním. Máme velkou šanci vrátit Vysočině zdraví.

Prosím, udělejme to pro sebe, své rodiny, pro své kolegy, pacienty i občany našeho kraje.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů