(DOKUMENT) Zpráva pro starostu: COVID-19 zaútočil na Velké Meziříčí

Úředníci velkomeziříčské radnice pravidelně překládají starostovi města Alexandrosu Kaminarasovi statistiky o nárůstu onemocnění COVID-19 na území obce s rozšířenou působností Velké Meziříčí.

Od října přesáhl aktuální počet aktivních případů hranici stovky případů, počet aktivních případů u seniorů ve věkové skupině 65+ přesáhl desítku.

Od poloviny října je v karanténě i starosta Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras. Informoval o tom prostřednictvím sociálních sítí:

„Považuji za férové informovat vás o tom, že jsem byl včera testován na COVID-19 a výsledek je pozitivní. Přestože v posledních dnech a týdnech povzbuzuji prostřednictvím svého facebooku a městských sdělovacích prostředků k dodržování hygienických opatření, samotného mě to postihlo a od včerejšího večera zůstávám v karanténě. Překvapující je, že dosud nemám žádné příznaky nemoci. Kdyby se v mé rodině neobjevil pozitivně testovaný člověk s mírnými příznaky, nejel bych včera do Brna na testy a touto dobou bych pracoval na radnici jako každý pátek. Nezávidím práci epidemiologům, kteří jenom velmi těžko nachází funkční opatření a je třeba jim v tuto dobu spíše fandit, než je obviňovat. Často v prohlášeních za město říkáme, že to společně zvládneme. A platí to i teď. Společně to zvládneme! – já konkrétně se svojí rodinou doma, odkud budu na dálku pracovat. Chci vyjádřit vděk a podporu všem našim zdravotníkům, učitelům, pracovníkům v sociálních službách a zaměstnancům městského úřadu a příspěvkových organizací za jejich nasazení v této složité době.“

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů