Dorost a juniorka Ledních Medvědů se nevejdou na zimák v Pelhřimově

Fungování pelhřimovské radnice v roli nového správce zimního stadionu jako sportoviště přináší nové problémy. Na ledě zimního stadionu by měl začít trénovat tým dorostu a tým juniorky Ledních medvědů. Rozpis hodin ledu zimního stadionu ale nepočítá s možností tréninkových kategorií mládeže. Ve všední den se mladí sportovci na led prostě nedostanou v rámci samostatného sportovního tréninku. Od října mají přitom obě mládežnické kategorie začít hrát mistrovské soutěže.

fb

Jak to zaúčtovat?

Pelhřimovský dorost, juniorka a hráči A-týmu zatím absolvují společné tréninky. Pro účtaře a ekonomy tím vzniká další hlavolam: jak zaúčtovat společné tréninky dospělých a mládeže ve vyúčtování dotací z městské kasy? Nabízí se varianta spočítat jednotlivé hráče a procentem rozdělit náklady na společné využití ledu.

Rozúčtování jednotlivých společných tréninků A-týmu, juniorky a dorostu bude pro ekonomy v každém případě nesmírně pracné a časově náročné.

fbPelhřimovský místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL) v minulosti razantně „řízl“ do způsobu fungování místního hokeje. Trestní oznámení podané pelhřimovskou radnicí policie odložila. Vedení radnice začalo podporovat hokejový kroužek spoluzaložený příbuzným lidoveckého místostarosty.

Hokejová mládež se musí vyrovnat s nedostatkem kabin. Dvě kabiny dostal od radnice přiděleny místní hokejový kroužek.

Tréninky hokejového kroužku jsou v podstatě veřejným bruslením, kdy se na ledě objevují i hráči z Jihlavy nebo Jindřichova Hradce.

Stálá „sólokabina“ hokejového kroužku odebrána

Po zveřejnění informace o sólovém přidělení jedné z kabin „na stálo“ pro jedinou dívku na tréninku hokejového  kroužku došlo zřejmě k tichému zásahu z radnice. Šatnu původně vyčleněnou pro hokejový kroužek už může využívat i veřejnost.

Bezradnost

Po radikálním řezu lidoveckého místostarosty do místního hokeje se objevují nové a nové problémy především organizačního charakteru. Město Pelhřimov nedokáže pro své sportovce vytvořit rovné podmínky pro sportovní činnost. Pelhřimovská radnice se chystá vybírat „desátek“ z každé reklamy, která sportovcům zajišťuje příjem od sponzorů klubu.

Impuls od kulatého stolu

Politická reprezentace Pelhřimova se chystá zasednout ke kulatému stolu a rokovat o situaci vzniklé předem neuváženými politickými zásahy pelhřimovské radnice do sportovního prostředí. Účast na kulatém stolu nelze předem odhadnout, plánují se ho podle dostupných informací zúčastnit „naprosto všichni“. Ani výsledek dohod u kulatého stolu nelze předjímat, výsledkem jednání kulatého stolu se zřejmě bude řídit městské zastupitelstvo Pelhřimova.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů