Top placeným mládežnickým trenérem Vysočiny je brodský Čelanský

Havlíčkobrodský klub Bruslaři má nejlépe placeného mládežnického trenéra Vysočina. Současný generální manažer klubu Jiří Čelanský pobírá měsíční odměnu kolem šedesáti tisíc hrubého.

„Mám 30 tisíc jako šéftrenér mládeže, stejně jako můj předchůdce Petr Beránek, a k tomu jsem ještě předsedou klubu. 30 tisíc beru jako SCM trenér placený svazem a pomáhám ve všech kategoriích, takže zase stejně jako trenéři, co trénovali v minulosti dorost Adam a Beránek. Vše je samozřejmě uváděno v hrubém, fakturuji jako OSVČ. Musím si zaplatit sociální, zdravotní a daně., takže mi zůstane cca 45 tisíc čistého,“ sdělil Čelanský pro klubový web havlíčkobrodských Bruslařů.

Měsíční odměna šedesát tisíc korun hrubého je u mládežnického hokejového trenéra na Vysočině přímo astronomický plat. Neexistuje obdobný případ kombinace městských peněz v hokejové odměně s odměnou Českého svazu ledního hokeje.

„To je sportovní politika klubu, do které hokejový svaz nemluví. Klub dostává plat na hlavního tenéra, případně na další trenéry,“ vysvětlil mluvčí Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Stanislav Zikmund.

Měsíční platy mládežnických trenérů na Vysočině jsou zhruba na jedné třetině měsíční odměny brodského šéftrenéra mládeže Jiřího Čelanského. Čelanský je v blízkém příbuzenském vztahu s bývalým předsedou oddílu Michalem Teplým.

Spory mezi havlíčkobrodskými hokejovými funkcionáři odstartoval Michal Teplý (více zde), na které reagoval David Kozlík st. (více zde) i fanoušci klubu (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů