Hlučné nástroje na povzbuzování sportovců? V Pelhřimově zakazuje se!

Od září pelhřimovský zimní stadion dostane nový provozní a návštěvní řád. V jejich návrhu je spousta zákazů, kromě jiného jsou zakázány i hlučné nástroje.  Pro povzbuzování hokejového týmu Ledních Medvědů tak fanouškům zřejmě zůstanou pouze hlasivky.

Zákazy v náštěvním řádu pelhřimovského zimáku

Změny na zimním stadionu prosazují Technické sužby města Pelhřimov jako nový správce zimního stadionu.

„Na každém stadionu se hlučně fandí. Jenom se potvrzuje pravidlo: „Kdo chce psa bít, hůl si najde“. Kdo ty podmínky psal měl buď úpal nebo úžeh,“ sdělil předseda opozičního zastupitelského klubu Změna pro Pelhřimov Pavel Hájek.

„Jsou jasně jmenovány vuvuzely čemuž v uzavřeném prostoru rozumím,“ řekl pelhřimovský zastupitel a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Vuvuzely se v Pelhřimově k fandění nikdy v minulosti nepoužívaly.

„Nejsem si jist zda je k tomuto jednoznačný postoj. Na hokeji v PE jsem několikrát byl a fanoušci si sebou brali různé řehtačky, trubky, bubny…… a pořadatelé jejich povzbuzování tolerovali,“ uvedl pelhřimovský poslanec Josef Kott (ANO).

Předsedkyně pelhřimovské organizace ANO Bohumila Kobrlová si prostudovala hned několik provozních řádů jiných měst.

„Určitou shodu jsem našla třeba v provozním řádu ve Vlašimi, kde se ovšem křičet, pískat, chovat se hlučně během utkání (fandění) povoluje. Při ostatních příležitostech jsou tyto aktivity zakázány.

Je mi jasné, že v současné době je třeba dbát o bezpečnost a zdraví občanů, ale co je moc, to je příliš. A toto mi připadá jako omezování fanoušků.  V komorním prostředí se hokej určitě hrát nedá. Pokud někdo chce klid, ať jde třeba do lesa.  Takto si svobodnou společnost nepředstavuji,“  řekla Kobrlová.

Komentář zastupitelů města zjišťujeme a aktualizujeme.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů