Příznivci BK Havlíčkův Brod vyvěsili transparent proti šéfovi klubu Čelanskému

Fanoušci havlíčkobrodského hokeje vyvěsili na zimním stadionu transparent, který přirovnává generálního manažera Bruslařského klubu Havlíčkův Brod Jiřího Čelanského ke zrádnému strážci města známého také jako Brodská smrt.

Může jít o obrázek 7 lidí

“ Již delší dobu se nám nelíbí, jakým směrem se náš milovaný klub ubírá a chtěli jsme tímto na nezdravé prostředí ve vedení klubu upozornit. Toto zdaleka není konec, vše tímto teprve začíná,“ píše se na stránkách příznivců havlíčkobrodského klubu.

Kostlivec Hnát, stojí ve výklenku havlíčkobrodské radnice. Drží kosu s latinským nápisem „Kterou hodinu nevíš“. Podle pověsti se Hnát se totiž v roce 1472 nechal podplatit, když k tehdy dobře opevněnému městu dorazili Jihlavští měšťané a dal znamení zvonem jihlavským, kteří město obléhali, že je vhodný čas k útoku. Zvonění však varovalo i obyvatelé města, kteří se útoku ubránili a Hnáta shodili do příkopu, kde byl ukamenován. Později byl na tomto místě vztyčen tzv. Hnátův kámen.

Hnátovy kosti byly po exekuci zbaveny měkkých tkání, očištěny a znovu složeny v kompletní kostru. Ta pak byla vyzdvižena do výklenku v průčelí radnice, kde měla pro výstrahu stát na věčné časy.

Kdosi šikovný vymyslel i mechanismus, kterým propojil zvonec, držený pravou paží kostry, s radničními hodinami a hlásný Hnát tak od těch dob musí za to, že nevaroval před příchodem nepřátel, zvonit Brodským každou hodinu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů