Dotace pro Jihlavu na pumptrack neprošla Finančním výborem Kraje Vysočina

Finanční výbor krajského zastupitelstva nedoporučil krajským zastupitelům schválit novou žádost Jihlavy o krajský příspěvek na terénní dráhu pro cyklisty zvanou pumptrack.

Novou žádost Jihlavy předloží na červnovém jednání zastupitelstva Kraje Vysočina předseda kulturní komise Zdeněk Geist (ODS). Geist je bývalým volebním lídrem ODS, od loňského roku nestraníkem.

Finančním výborem neprošla ani „redukovaná“ verze návrhu z šedesáti na padesát procent krajského příspěvku. Podle častého názoru krajských politiků žádá Jihlava o nesystémový příspěvek na pumptrack jako hračku pro cyklisty.

Dotační žádost už jednou projednávalo krajské zastupitelstvo, Jihlava ale neuspěla (více zde). Druhá žádost neprošla přes radní kraje Vysočina (více zde), do zastupitelstva ji posune až návrh zastupitele Geista (ODS).

Dotační žádost o krajské peníze na pumptrack je jakýmsi testem, jak budou krajští zastupitelé reagovat na dotační požadavky krajského města. Jihlava počítá při modernizaci arény s krajským příspěvkem ve výši přibližně jedné třetiny celkových nákladů. A to budou stovky milionů korun.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů