Dotované parkoviště brání stavbě vnitřního městského okruhu

Brzdou rozvoje prostoru kolem městského nádraží v Jihlavě je parkoviště postavené z prostředků Evropské unie. Parkoviště stojí v linii vnitřního městského okruhu na budoucí spojnici ulic Havlíčkova a Jiráskova. Od kruhové křižovatky nedaleko železničního podjezdu půjde vnitřní okruh kolem (nebo částečně tunelem pod) silem u městského nádraží, prostorem před městským nádražím a potom rovnoběžně s vlakovými kolejemi až k ulici Jiráskova (vyústění u Ferony před přivaděčem).

Kolize s městským okruhem

dokončené parkoviště (stav srpen 2013) zdroj: MMJ

Dotované parkoviště a točna linky MHD č. 6 stojí pevně v cestě záměrům výstavby městského vintřního obchvatu. Z důvodu dodržení zásady udržitelnosti poskytnuté finanční dotace není možné ještě zhruba dva roky sáhnout na prostor před městským nádražím. Co pak? Nově postavené parkoviště musí ustoupit trase vnitřního městského okruhu, která je zanesena v minulém i budoucím územním plánu. Územní plán je závazným dokumentem pro rozvoj Jihlavy.

Přepracovat a respektovat

Město Jihlava musí v blízké budoucnosti přepracovat část dokončené první etapy výstavby městského terminálu a z logiky územního plánu by měla být část dopravních staveb zbourána, aby ustoupily schválené stavbě vnitřního obchvatu Havlíčkova-Jiráskova kolem vlakového nádraží Jihlava-město.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů