Dvojvládí primátorky: Se STAN vládne, s Piráty vládu chystá

V politice je to nevídaná věc: Primátorka Jihlavy Karolína Koubová sedí v křesle primátorky jako reprezentantka hnutí Starostové a Nezávislí (STAN), od února chystá volební projekt Piráti a Fórum Jihlava (PiFo).

Ve volebním projektu obsadila pozici ve výkonné radě a usiluje o post lídryně volebního projektu.

Není vidět, že by dva dresy primátorky Koubové nějak zvlášť vadilo ostatním politickým stranám. Piráti už byli vyloučeni z „malé“ koalice Žijeme Jihlavou! tvořené TOP09 a Stranou Zelených za porušení koaliční smlouvy, fakticky se nic nezměnilo.

Piráti vytvořili jednočlenný zastupitelský klub vedený novopečenou předsedkyní Evou Novákovou, s cílem podporovat koalice. Heslo o „podpoře koalice“ zní i z tábora Fóra Jihlava. Fórum Jihlava přestalo reálně existovat loni na podzim, kdy vypnulo profil na sociální síti se sedmnácti stovkami příznivců. Předseda místního STANu Libor Kuchyňa rezignoval v lednu na post neuvolněného radního města.

V koaliční smlouvě se pouze přepíše jméno neuvolněného radního Libora Kuchyni za nově zvoleného radního Jiřího Antonů a vládne se v klidu dál. Dobré mravy politické rychle upadají, nejsou ke vládnutí vůbec potřeba. Pokud místní politici přemýšlí o pozvednutí úrovně politické kultury, stačí pro začátek nastolit podmínku věrnosti v politických kruzích. Jeden politik, jedno uskupení.

Přestupy a dojednávání politických přestupů je nemravné. Leč koalice se tváří, jako kdyby výměna dresů primátorky Koubové nebyl vůbec žádný problém.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů