Exkluzivně: Stotisícový přestup hokejisty Kovářů zaplatí rodina

AKTUALIZOVÁNO Rada města Jihlavy v roli majitele klubu HC Dukla Jihlava bude rozhodovat o přestupu hráče Ondřeje Kovářů (ročník 1995) do extraligového klubu HK Mountfield Hradec Králové. Částku sto tisíc korun se chystá zaplatit rodina hokejisty Kovářů. Zřejmě tyto finanční prostředky rodina Kovářů daruje královehradeckému klubu, aby je uhradil HC Dukla Jihlava jako částku za přestup.

Loni v říjnu hvězda mládeže HK Mountfield Ondřej Kovářů zdroj: HK Mountfield

Hokejový přestup placený z daru od rodiny je v hokejovém prostředí naprosto nestandartní.

Restart hokejové kariéry

Stotisícový dar rodiny Kovářů by mohl umožnit restart hokejové kariéry. Nemuselo by jít přímo o přestup do extraligového týmu HK Mountfield Hradec Králové, ve hře je i varianta hráčského angažmá v prvoligovém týmu HC Stadion Litoměřice.

DUKLA: 650 000 CZK jsme nechtěli

Dotaz pro vedení HC Dukla Jihlava: Můžete komentovat informaci o požadavku zhruba 650 000 CZK (výchovné) za prodej hráčských práv (přestup) hráče Kovářů z HC Dukla Jihlava do HK Mountfield Hradec Králové? Kdy zhruba byl požadavek vysloven a jak pokračovala jednání o přestupu Kovářů?

Bedřich Ščerban, jednatel HC Dukla (nekráceno): „Toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Bohužel to není poprvé, kdy pan Kovářů předkládá valné hromadě (již dříve při volební valné hromadě DUKLY Jihlava-mládeže, nyní při příležitosti jednání valné hromady obchodní společnosti) nepravdivá tvrzení za účelem dosáhnout nějakého cíle. Nabízel jsem dokonce klubu HK Mountfield Hradec Králové hostování hráče Ondřeje Kovářů na sezónu zdarma. Nebyl zájem. Nyní je zájem o odkup registračních práv za částku 100 000,-Kč. To je částka v profesionálním hokeji (tedy TELH a WSM lize) nepřiměřeně nízká“.

Politické rozhodnutí Rady města

V případě rozhodnutí o přestupu Ondřeje Kovářů do Hradce Králové půjde o precendenční rozhodnutí jihlavských politiků. Ať už budou souhlasit nebo budou vysloví zamítavé stanovisko, bude rozhodnutí jihlavských radních vyžadovat osobní a lidskou statečnost.

První reakce na žádost o politické stanovisko  k případu Kovářů jsou strohá.

„Nebudu se vyjadřovat,“ stručně komentovala případ Kovářů radní Karolína Koubová. Ze zdravotních důvodů se radní Koubová nebude účastnit Rady města jako valné hromady Dukly Jihlava.

Co číst dál?

Případ Kovářů: tři možnosti vývoje na valné hromadě

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů