(FOTO) Na dálnici D1 hořel kamion

Policejní hlídka z Dálničního oddělení Velký Beranov prováděla v úterý 29. srpna v rámci běžného výkonu služby  dohled nad bezpečností a plynulostí provozu na dálnici D1.

Odpoledne pět minut před půl pátou policisté zastavili na dálničním tělese za exitem na 134. kilometru dálnice D1 v směru jízdy na Prahu u odstavené nákladní soupravy složené z tahače a návěsu. Řidička s jízdní soupravou byla nucena na místě nouzově zastavit kvůli defektu pneumatiky u návěsu. Když policisté přijeli na místo, od prostředního kola pravé strany návěsu se již kouřilo a spolujezdec z nákladního vozidla se již pokoušel kolo uhasit hasicím přístrojem umístěným ve vozidle.

Policisté se s použitím ručního hasicího přístroje ze služebního vozidla snažili spolujezdci s hašením pomoci. Následně se za prostředním kolem pravé strany návěsu objevily plameny, které se již spolujezdci ani policistům uhasit nepodařilo. Mezitím už policisté přivolali prostřednictvím operačního důstojníka integrovaného operačního střediska na místo profesionální hasiče, kteří požár po příjezdu na místo uhasili. Když se na místo dostavili profesionální hasiči, policisté v místě zastavili na dobu nezbytně nutnou provoz ve směru na Prahu z důvodu provádění hasebních prací.

Krátce před sedmnáctou hodinou byl v místě provoz obnovený v levém jízdním pruhu a od 17.15 hodin byla dálnice v místě plně průjezdná. Požárem vznikla hmotná škoda ve výši 500 000 korun. Nikdo nebyl při události zraněn. Policisté provedli u čtyřicetileté řidičky nákladní soupravy dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Odtah poškozeného nákladního vozidla si zajistila řidička sama prostřednictvím asistenční služby.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů