FOTO: Starosta Olešné stojí ve dveřích úředně neexistující budovy!

Podle listu vlastnictví katastrálního úřadu je v centru Olešné pouze obyčejná louka. Na katastrálních mapách i na leteckých snímcích jsou na louce vidět novostavby. Ve dveřích jedné z novostaveb se Občasníku podařilo zachytit i starostu Olešné Františka Bláhu.

Stavbu u potoka Olešenka lze užívat pouze na základě kolaudačního rozhodnutí Městského úřadu v Pelhřimově, stavba měla být dokončena do 30.11. 2010.  Objekt se oficiálně jmenuje „Zděná garáž a ocelový montovaný sklad“, mezi obyvateli se mu říká „Hospodářský dvůr Olešná“. Zda-li obec Olešná má platné stavební povolení (stavba měla být dokončena před šesti lety) nebo bude bude muset žádat o dodatečné povolení stavby není v tuto chvíli jasné. Situace s novostavbami na louce Olešné ale přesvědčivě ukazuje na stav hospodaření Olešné. Nepořádky v úřední agendě se neslučují se zásadou „péče řádného hospodáře“.

Silnici opraví samostatně

Kraj Vysočina na jaře upustil od myšlenky společné akce s Olešnou při rekonstrukci krajské silnice, kdy obec Olešná mohla pod vozovku uložit obecní kanalizaci. Obec Olešná nebyla na stavbu kanalizace vůbec připravena, proto Kraj Vysočina přistoupil k vyjímečnému řešení a postaví novou vozovku bez součinnosti s obcí Olešná. Deset let nebude možné z důvodu udržitelnosti dotace zasáhnout do nově opravené vozovky.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů