Havlíčkobrodskou ČSSD vede Škaryd, pro náměstka Joukla žádají stranickou vyjímku

Havlíčkobrodská sociální demokracie má za sebou období bezvládí. Na jaře předseda okresní předseda ČSSD Havlíčkobrodska Jiří Zvolánek „se vším seknul“ a odešel ze strany.

Tomáš ŠkarydOkresní konference ČSSD na Havlíčkobrodsku nově zvolila okresním předsedou starostu Chotěboře Tomáše Škaryda. Každá místní organizace je zastoupena nejméně jedním zástupcem, větší organizace dvěma členy. Byl jediným kandidátem a byl jednohlasně zvolen

„Udržet fungování organizací v přátelském duchu, máme problémy například v Ledči nad Sázavou. Skončila organizace v Havlíčkově Borové,“ prohlásil  o  svých záměrech předseda Škaryd.

Pro náměstka Joukla žádají o vyjímku

Okresní konference ČSSD v Havlíčkově Brodě odhlasovala usnesení ve kterém žádá Lidový dům o povolení vyjímky pro kandidaturu současného náměstka hejtmana Libora Joukla v krajských volbách 2016. Podle nových stranických pravidel musí kandidáti strany doložit čestným prohlášením trestní bezúhonnost. Musí také být bez obvinění z úmyslného trestného činu. Náměstek hejtmana Libor Joukl je obviněn spolu s dalším sociálním demokratem Janem Míkou v kauze nákupu sypačů Iveco. Kraj Vysočina se v minulosti nepřipojil jako poškozený k trestnímu stíhání náměstka Joukla a ředitele krajských cestářů Jana Míky.

„Inženýr Joukl byl obviněn jako náměstek hejtmana, u cestářů proběhla spousta kontrol a vše v pořádku. Delegáti by byli rádi, aby byl na kandidátní listině,“ uvedl předseda Škaryd.

O žádosti havlíčkobrodské ČSSD by měl celostátní Ústřední výkonný výbor rozhodnout hlasováním na nejbližším řádném zasedání asi v listopadu.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů