Havlíčkobrodští rugbisté sní o stadionu ve městě. Budou hrát ve Šmolovech?

Havlíčkobrodský rugbyový oddíl TJ Orel vymýšlí možnosti, jak trénovat a hrát rugby přímo ve městě Havlíčkův Brod.  Jediné certifikované „devítkové“ hřiště na Vysočině dnes na Vysočině v Tisu. V Tisu na rugbyovém hřišti trénují rugbisté i fotbalisté. Podle informací Občasníku havlíčkobrodští rugbisté plánují  upravit jedno z místních fotbalových hřišť v Havlíčkově Brodě i pro potřeby rugbistů.

Mohlo by jít o variantu hřiště v místní části Šmolovy, kde se se zdvihá vlna nevole proti myšlence sdílet fotbalový stadion s rugbisty.

„Nejsme ve stadiu, že bych klečel před starostou a žádal o milionovou dotaci pro stavbu nového rugbyového stadionu,“ uvedl sekretář oddílu Martin Sedlák.

fb

Vize nového hřiště v Havlíčkově Brodě zatím není na papíře, vedou se o něm zatím jenom jednání v ústní rovině. Na ústních jednáních se především hledá vůle politiků a fotbalistů přeměnit fotbalové hřiště na hřiště pro rugby.

„Žádná dotační žádost na radnici podaná není, hledá se varianta jak pomoci místnímu rugby,“ uvedl sekretář oddílu Martin Sedlák. Nešlo by o žádnou finanční dardu pro městský rozpočet. Členové rugbyového oddílu by si hřiště upravili svépomocí.

„Obávám se, že to nebude v rozpočtu na rok 2016, rugbyový stadion je sen příštích let,“ dodal sekretář rughbistů Sedlák.

Havlíčkobrodští rughbisté hledají možnosti, jak využít stávající volné kapacity městských sportovišť i pro svůj sport.  Sportoviště jsou městským majetkem, proto by měla podle názoru rughbistů sloužit všem občanům města ke sportovním aktivitám bez rozdílu sportů. Zvláště pokud lze fotbalový stadion použít i pro jiné sporty jako například americký fotbal nebo právě rughby.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů