Vlček (STAN): Jihlava si neřekla o víc než tři sta milionů na hokejovou arénu

Kraj Vysočina by měl do léta rozhodnout o výši spolufinancování Hokejové multifunkční arény (HMA) v Jihlavě na místě současného zimního stadionu. „Pro Kraj Vysočina má hala velký potenciál v podobě možnosti pořádat kulturní a sportovní aktivit, řekl krajský radní Lukáš Vlček (STAN).

Uskupení Fórum Jihlava vedené primátorkou a krajskou zastupitelkou Karolínou Koubovou (STAN) už ohlásilo zdrženlivý postoj po té, kdy vyšla najevo předběžná částka jeden a půl miliardy korun jako částka nutná na výstavbu haly. Jihlava počítá s vlastním podílem šesti set milionů korun, tři sta milionů korun je očekávaný příspěvek státu.

„Zdrženlivost vidíme hlavně v nutnosti důsledné přípravy projektu, a to nejen stavební části, ale i následného provozu. Toto je naše „starostenská ostražitost“, protože s provozy máme bohaté zkušenosti,“ vysvětlil krajský předseda STANu Lukáš Vlček.

A krajský podíl? „Jihlava vlastně nikdy žádnou částku nevyslovila. Ve vzduchu se na pomyslném obláčku vznáší částka tří set milionů korun jako očekávaný příspěvek,“ řekl radní Lukáš Vlček (STAN).

Podle Vlčka, který je i krajským předsedou Starostů a Nezávislých na Vysočině, bude záležet i na podobě žádosti krajského města o finanční příspěvek.

„S určitou podporou Jihlava může počítat. Doposavad bylo vždy hovořeno o částce zhruba 300 mil. Kč, ale že o konkrétní částce bude nepochybně dále jednáno,“ dodal radní Vlček.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů