Historické domy U Mincovny opraví společnost PKS Stavby

Statutární město Jihlava upraví domy v centru města jako kanceláře pro své úředníky. Odbor školství a životního prostředí by se měl nastěhovat do dvojdomu v ulici U mincovny. V minulosti v objektu sídlila Okresní vojenská správa.

Celkové náklady rekonstrukce se odhadují na částku kolem padesáti milionů korun, Magistrát žádá Ministerstvo pro místní rozvoj o třiceti milionovou dotaci.

Statutární město Jihlava tak zřejmě uspělo s žádostí o dotaci v podprogramu Regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití, jehož cílem je regenerovat území, na němž se nachází objekty či plochy nevyužívané a zanedbané, které lze definovat jako brownfield. Následné využití bude nepodnikatelského charakteru. 

Dodavatelem rekonstrukce historických domů bude společnost PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou. PKS stavby je technicky vyspělou společností s více jak padesátiletou tradicí ve stavebnictví, která neustále rozvíjí vlastní kapacity vnitropodnikových technologií. Společnost PKS stavby získala například ocenění Stavba Vysočiny 2017 za dodávku multioborového pavilonu pro Nemocnici Třebíč. V poslední době dokončila například stavbu základní školy v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku.

Plánovanou dobu čtyřletou dobu rekonstrukce historických domů v Jihlavě může ovlivnit délka záchranného archeologického výzkumu. Dům U Mincovny 6 je dokonce památkově chráněný.

Rekonstrukce historických domů se bude týkat adaptací místností na nové využití dle zadaných dispozic a v souladu se současně platnými stavebními, protipožárními a hygienickými požadavky a s požadavky na zpřístupnění administrativních prostor i pro imobilní spoluobčany.

V objektu U Mincovny č. 8 bude ze strany Jakubského náměstí vytvořen průjezd do dvorní části. Dvorní část bude nově celá vydlážděna. Vstup do objektu č. 8 zůstává stávající, nově zde bude vyřešen bezbariérový vstup.

Součástí rekonstrukce objektů je mimo jiné i rekonstrukce vnitřních rozvodů včetně sanitárních zařízení, výměna střešní krytiny, výstavba výtahu, rekonstrukce a posun některých nenosných příček, podlah, omítek, obkladů, výměny otvorových prvků, svislé venkovní izolace.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů