Hokejová politická krize: nerozhodnost politiků ničí hokejovou budoucnost metropole Vysočiny

zimákJihlava jako krajské město a metropole Vysočiny má geograficky výhodnou polohu uprostřed republiky u dálnice D1 na polovině cesty mezi Prahou a Brnem. Pro pořádání velkých akcí jde o uznávanou přednost. V Jihlavě se konají mezistátní utkání (po pětadvaceti letech) i soustředění reprezentačních hokejových týmů.

Zimní stadion z konce šedesátých let rychle morálně stárne. Životnost končí roku 2019. trubky použité na střešní konstrukci budou za hranou padesátileté životnosti. Plány na rekonstrukci zimního stadionu jsou staré přes deset let. Zastupitelé města mají pravidelně v každém funkčním období na stole podklady k rekonstrukci.

Fáze příprav a rozmýšlení „co se zimákem“ trvá politikům až moc dlouho. Kulturní fronta na jihlavské radnici (uskupení Forum Jihlava) spojilo rekonstrukci zimního stadionu s  privatizací Dukly Jihlava jako městské organizace.

Jihlavský zimní stadion stárne a nečeká na výsledek přemýšlení a plánování rekonstrukce. Ostatně stačilo by oprášit plány se stavebním povolením a může se stavět už příští rok. Místo zahájení rekonstrukce zasedá na radnici pracovní skupina zastupitelů a vymýšlí další postup.

V politických kruzích Jihlavy se rodí i alternativa odložení rekonstrukce zimáku na příští funkční období zastupitelstva. Někdy po roce 2018.

Nerozhodnost jihlavských zastupitelů kazí i hokejové plány na návrat do nejvyšší soutěže. Zimní stadion nesplňuje parametry Extraligy.

Morální stárnutí jihlavského zimáku brzy zastaví i reprezentační soustředění: výhodná dopravní poloha Jihlavy uprostřed republiky s dobrou dostupností po dálnici nebude stačit převážit nedostatky zimního stadionu.

Na rozhodnutí zastupitelstva s časovým harmonogramem rekonstrukce teď čekají s napětím hokejoví příznivci i obyvatelé Jihlavy. Počátkem května by o osudu zimního stadionu mělo znovu rokovat jihlavské zastupitelstvo na mimořádném zasedání.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů