„Hornický disneyland“ narazil na odpor Lesnova

Velkolepé plány jihlavského Magistrátu vybudovat na kopci Rudný hornický skanzen narazil na odpor místních obyvatel osady Lesnov. Osada Lesnov je v podstatě jedna ulice s několika desítkami domů. Magistrát představil velkolepé plány spolu se stavebním povolením na výstavbu rybníka pod kopcem Rudný. Z Rybníka by mělo vést potrubí až k obnovené šachtě Nejsvětější sv. Trojice.

Spolek Lesnov hájí zájmy obyvatel osady spolu s právem na klidný život. Nejasnosti celého plánu hornického skanzenu i velkolepé prezentace v médiích obyvatele Lesnova dokonale vyděsily.

Osada Lesnov nemá svůj osadní výbor a tak spolek Lesnov supluje práci místní samosprávy. Náměstek primátorky Martin Laštovička (KDU-ČSL) si dosud neudělal čas na schůzku s představiteli Lesnova.

Mluvčí Magistrátu Radovan Daněk už shromáždil mýty a fakta o hornickém skanzenu. Magistrát se snaží prosadit své zájmy na Lesnově silou komunikační kampaně. Komunikační kampaň Magistrátu současně nevědomky vyrábí nepochopení celého záměru. Místní obyvatelé dali celému záměru Magistrátu přezdívku „Hornický disneyland“ pro velkolepost pojetí celé myšlenky hornického skanzenu.

Budoucnost záměru hornického skanzenu záleží na diplomatických schopnostech náměstka Martina Laštovičky (KDU-ČSL) a dalších představitelů města při jednáních se spolkem Lesnov jako představitelů místních obyvatel. Dohoda je snáze dosažitelná osobním jednáním, komunikační kampaně Magistrátu naopak posilují v obyvatelích Lesnova obavy z prosazení záměru Magistrátu silou bez dohody s místními občany.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů