Konkurs na ředitele Dufka je bleskem z čistého velkomeziříčského nebe

Radní města Velké Meziříčí se rozhodli vyhlásit konkurs na pozici ředitele městské obchodní společnosti Jupiter club. Jupiter club se stará ve Velkém Meziříčí o provozování místního kulturního domu s restaurací.

Konkursu na pozici nového ředitele se v místních politických kruzích říká „konkurs na Dufka“. Milan Dufek je dlouholetým ředitelem Jupiter clubu, na ředitelském křesle přežil už několik starostů. Starostu Josefa Komínka (ČSSD) ovšem ve funkci jednatele přežije jen těžko.

Vedení města zřejmě plánuje vybrat na post ředitele „někoho odjinud“, mluví se i o tom, že ředitelské křeslo místní politici chystají jako trafiku na míru.

Ředitel Dufek se může do konkursu na jednatele Jupiter clubu přihlásit. Jeho pokračování ve funkci jednatele na další šestileté období je ovšem podle informací Občasníku až ta poslední možnost.

Kolem ředitele Dufka se dělá oranžová politika především pro jeho dlouholeté dobré vztahy s představiteli místní ODS.

Zajímavé bude už samotné složení výběrové komise do které se chystají především představitelé místní ČSSD. Účast opozice ve výběrové komisi se neočekává.

Vyhlášení konkursu na jednatele Dufka tak určitě zvedá teplotu místních politických vztahů. Středobodem velkomeziříčské politiky se stane kultura s ohledem na politická přání proměnit synagogu z obchodního na kulturní centrum a využít synagogu jako kulturní centrum.

Zatím zůstává tajemstvím, kdo z koalice si přál vyhlášení ředitelského konkursu.Samotné vyhlášení konkursu ovšem může vyvolat politický „vichr z hor“, který otřást židlemi radních ve vedení města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů