Housing First: Jihlava nastěhuje sedm lidí do třípokojového bytu

Do privatizovaného domu na jednom z jihlavských sídlišť se do jednoho z bytů nastěhuje sedmičlenná vícegenerační rodina. Byt dostane přidělený v rámci pilotního projektu „Housing First – Bydlení především“. V tomto projektu dochází k rychlému zabydlení osob ohrožených bytovou nouzí.

Vzhledem k počtu rodinných příslušníků (osob, které by v bytě bydlely) není třípokojový byt vhodný k pronájmu pro projekt „Housing First“.

Počet členů domácnosti není přiměřený velikosti bytu, neboť brání tomu, aby všechny žadatelem uvedené osoby mohly v bytě žít v obvyklých pohodlných a hygienicky vyhovujících podmínkách.

Dle ustanovení § 2272 občanského zákoníku má pronajímatel právo požadovat, aby v nájemcově domácnosti žil jen takový počet osob, který je přiměřený velikosti bytu. Vzhledem k tomu, že jde o privatizovaný dům, kde si vlastníci jednotek byty koupili, Magistrát předpokládá možné problémy v soužití nájemců s vlastníky okolních bytů.

Právní oddělení jihlavského Magistrátu nedoporučilo radní města uzavření předmětné nájemní smlouvy doporučit, neboť počet členů domácnosti případného budoucího nájemce není přiměřený velikosti přidělovaného bytu.

I přes varování úředníků Magistrátu radní města schválili ubytování osmičlenné rodiny v třípokojovém bytě panelového domu na jihlavském sídlišti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů