Ideologický boj v Třebíči: Radnice slibuje „jediné pravdivé informace“

Téma výstavby obchvatu druhého největšího města Vysočiny je součástí stále ostřejšího ideologického boje mezi vedením města a opozicí. Nejnověji vedení města slibuje občanům „jediné pravdivé informace“.

Ideologie je propracovaná soustava názorů, postojů, hodnot a idejí s apologetickou nebo ofenzivní funkcí založenou na formulování politických, hospodářských, světonázorových a/nebo podobných zájmů určité skupiny. V politické a společenské praxi se ideologie vládnoucí skupiny projevuje např. ve formě filosofie, práva či morálky, obecně se skrze svou subjektivitu snaží o formulaci celkového výkladu společnosti a člověka jako takového.

V Třebíči se vede na místní úrovni ideologický boj mezi hnutím „Třebíč občanům!“ vedených Jaromírem Barákem a zbytkem politické scény. Hnutí „Třebíč občanům!“ (nazývané podle svého lídra „Barákovci“) vyhrálo místní volby, koalice ale utvořil zbytek místní politické scény.

Mezi Barákovci a vedením města se vede ostrý politický boj o podobu obchvatu města, který Barákovci nazývají „průchvatem“ a žádají vytyčení skutečného obchvatu dále od města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů