Jaderná diplomacie: Třebíč jede do Jižní Koreje na jednání s KHNP

Dvanáctičlenná delegace města Třebíč vyrazí počátkem řlistopadu na cestu do města Gyonseng, kde sídlí společnost Korea Hydro & Nuclear Power(KHNP), což je společnost zabývající se provozem a výstavbou jaderných a vodních elektráren. KHNP je jedním ze zájemců o výstavbu dvou bloků jaderné elektrárny Dukovany.

Termín pro podání nabídek stanovila společnost ČEZ do konce října. Vedle KHNP mají zájem o výstavbu Dukovan ještě americký Westinghouse a francouzská EdF.

Starosta Třebíče Pavel Pacal se do Koreje vysloveně těší, alespoň podle dopisu odeslaného do Jižní Koreje.

„Věřím, že naše osobní setkání s Vámi a zástupci KHNP přinese spoustu nových nápadů a příležitostí pro vzájemnou spolupráci,“ napsal Pacal starostovi Joo Nak-young.

Delegace města Třebíče tak zřejmě uvidí na vlastní oči budovu centrály KHNP, která je unikátním architektonickým skvostem. Kancelářská budova navržená pro jihokorejskou hornatou oblast Gyeongju ztělesňuje skutečně jedinečný tvar, který jako by si vyřezával své vlastní místo v krajině. Řezné zaoblené obrysy ocelové a skleněné konstrukce ustupují velkému stíněnému nádvoří s fontánou ve tvaru misky a stupňovitým sezením.

Společnost KHNP je státní společnost a největší korejský výrobce elektřiny, který vyprodukuje přibližně třicet procent celkové domácí poptávky. Vybudovala již šestatřicet bloků jaderných elektráren po celém světe – jen v Koreji jich momentálně provozuje čtyřiadvacet a pět dalších je ve výstavbě v Koreji a Spojených arabských emirátech.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů