Volby 2016: Lídr ČSSD Běhounek se opřel do ODS kvůli financování nemocnic

Volební kampaň pro podzimní krajské volby začali sociální demokraté ostrým slovním útokem lídra Jiřího Běhounka na adresu ODS ve volebních novinách s názvem „Srdcem – noviny pro lidi“.  V textu hejtman Vysočiny Jiří Běhounek popisuje záchranu nemocnic na Vysočině.

Běhounek„V provozu je všech 5 krajských nemocnic, které jsme zachránili před privatizací a nejspíše i uzavřením některé z nich. Stačí si vzpomenout na kroky ODS, která plánovala převést naše nemocnice na obchodní společnosti. Pokud by ČSSD nepřevzala odpovědnost za vedení kraje, hrozilo, že o nemocnice přijdeme. Nestalo se tak a v současnosti jde o moderní zařízení , která jsou vybavena špičkovou technikou,“ píše hejtman Běhounek.

ODS: budeme hlídat nemocnice před ovládnutím čínským kapitálem

Pro server Občasník poskytl reakci krajský lídr ODS Zdeněk Geist:

geist„Dávat do souvislosti ODS na Vysočině a údajný záměr privatizovat krajské nemocnice je úplný nesmysl. ODS o takovém kroku neuvažovala a ani neuvažuje. Jinou věcí byly úvahy o možné změně právní formy, tedy převodu nemocnic na akciové společnosti. Potom ale nechápu obavy hejtmana Běhounka z takového kroku. Jeho kolegové z ČSSD v jiných krajích totiž nemocnice jako krajské akciové společnosti provozují, je možné se informovat třeba v jižních nebo středních Čechách. ODS naopak bude bedlivě hlídat, aby krajská zdravotnická zařízení přímo či plíživě neovládl čínský kapitál. Víme, odkud vítr fouká, uvedl Geist.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů