Jak to myslel? Očkovací COVID-19 poselství nutí Vysočinu myslet

Ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev způsobil značný rozruch na sociálních sítích. Byl vybrán jako první obyvatel kraje Vysočina pro očkování vakcínou COVID-19. Pro očkování si zvolil triko stejné barvy jako premiér Andrej Babiš. O očkování čtěte více přímo zde. A navíc umístil na triko i osobní poselství.

Právě teď začínáme očkovat. Jako první jde na řadu náš ředitel Lukáš Velev.

Zveřejnil(a) Nemocnice Jihlava, p.o. dne Pátek 1. ledna 2021

Samotný výklad poselství z trička ředitele Veleva je poměrně složitou záležitostí. Ředitel Velev věděl o silném mediálním zájmu o očkování obyvatelstva v kraji Vysočina, proto se na očkování pečlivě připravil: nechal si vyrobit speciální očkovací triko. Černá barva trika naznačuje soulad s černým trikem premiéra Andreje Babiše. Je nepochybně společným zájmem premiéra Babiše i ředitele nemocnice Veleva zbavit se nákazy COVID-19. Samotná nákaza COVID-19 působí Babišovi i Velevovi značné starosti s krizovým řízením státu i jihlavské nemocnice.

Rok 2021 je rokem volebním. Bude se volit nové složení parlamentu, z parlamentu se řídí chod státu. Právě politický výklad poselství trička ředitele Veleva může naznačovat ledacos. I politickou podporu opozičních stran vůči hnutí ANO.

Začíná souboj o politický výklad nápisu ze zdravotnického trička. Pokud vůbec nějaký výklad existuje jako politická myšlenka. V krajských volbách kandidoval ředitel Velev jako „muž v davu“ na kandidátce Moravské národní strany, která se snažila připojit jihočeské Dačicko jako historickou část Moravy ke kraji Vysočina. Další politické aktivity ředitele Veleva jsou stěží pozorovatelné, nedává najevo své politické sympatie.

V každém případě ředitel Velev ukázal možnost využití očkování jako politické a společenské příležitosti k vyjádření osobních názorů. Černé „premiérské“ tričko doplněné vlastní myšlenkou určitě pomůže spoluobčanům pochopit význam očkování i důležitost vyjadřování vlastních názorů.

O dalším průběhu očkování čtěte více přímo zde. Rozhovor s ředitelem Velevem čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů