Jemnická dráha pořádá adventní jízdy stylovým motoráčkem

Krásně nasněžilo, do toho občas slunce zasvítí, příležitost k výletu vláčkem motoráčkem po Jemnické dráze jako na zavolanou.

Od pětadvacátého listopadu začínají na Jemnické dráze adventní jízdy. Čtyři víkendy po sobě bude cestující vozit retro motorový vůz řady 810 Railway Capital a.s., a to konkrétně červeno-krémový 810.369-9. Vlak pojede z Moravských Budějovic přes Jackov, Dědice, Rácovice, Třebelovice, Lhotice do Jemnice.

Odjezdy v Adventní víkendy: Jemnice: 7:00, 11:00, 14:52 (pouze v neděli), 17:00
Moravské Budějovice: 8:30, 12:30, 15:55(pouze v neděli), 18:30

Jemnická dráha je jednokolejná regionální železniční trať Moravské Budějovice – Jemnice (v jízdním řádu pro cestující označená číslem 243) , která byla zprovozněna v roce 1896. Dne 24. července 1996 byla tato železniční trať prohlášena Ministerstvem kultury za kulturní památku České republiky. Trať Moravské Budějovice – Jemnice byla přitom jen malým úsekem plánované rozsáhlejší železniční sítě na jihozápadní Moravě, zbylé části však nebyly nikdy dokončeny. Původním záměrem bylo propojení Rakouské severozápadní dráhy a Dráhy císaře Františka Josefa, a to v trase Moravské Budějovice – Jemnice – Slavonice – Nová Bystřice – Třeboň. Spolu se dvěma odbočkami (Slavonice – Dačice – Telč – Kostelec a Slavonice – Waidhofen – Schwarzenau) měla projektovaná trať dosáhnout délky 92,542 km. Vlaky po ní měly dosahovat rychlosti nejvýše 25 km/h.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů