VÍME PRVNÍ: Žďár nad Sázavou navrhuje založení odpadového svazku obcí

Osmačtyřicet obcí v okolí Žďáru nad Sázavou dostalo nabídku od města Žďáru nad Sázavou na založení společného dobrovolného svazku obcí. Navrhový název je „Mikroregion Žďársko, dobrovolný svazek obcí. Informaci Občasníku potvrdil žďárský starosta Martin Mrkos.

„Do poloviny dubna mají obce čas na vyjádření zájmu o členství,“ uvedl starosta Martin Mrkos.

Svazek bude založen za účelem ochrany a prosazování společných zájmů členských obcí, kterými jsou především péče o všestranný rozvoj zájmového území, péče o potřeby občanů členských obcí a ochrana veřejného zájmu.

Hlavní činnost svazku Mikroregion Žďársko bude zaměřena zejména na výkon činností směřujících k systematickému a efektivnímu rozvoji zájmového území, ochranu a prosazování společných zájmů členských
obcí. “ Půjde i o společné vystupování vůči orgánům státní správy, územní samosprávy, ministerstvům, podnikatelským a neziskovým subjektům,“ dodal starosta Mrkos.

Zvláštním bodem zájmové činnosti spolku je pak odpadové hospodářství s důrazem na ekologické řešení problematiky likvidace komunálního odpadu. V minulosti Žďár nad Sázavou zadal zpracování odborné studie na strategii nakládání s odpady. Založení dobrovolného svazku obcí se zdá být dalším logickým krokem při řešení problematiky likvidace komunálního odpadu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů