Opoziční test závisti a nenávisti voličů k odměnám místních politiků

Závist je nesmrtelná. Hlavním únorovým tématem jihlavské politiky jsou výdělky místních politiků při práci pro město. Otázka přiměřenosti odměn je vlastně průzkumem veřejného mínění k odměnám za práci v čele městských společností.

Koalici ve vedení města tvoří ODS/KDU-ČSL s hnutím ANO, v opozici je STAN a Piráti s Fórum Jihlava (bývalá primátorka Karolína Koubová).

Opozice si potřebuje otestovat, co dokáže rozčílit voliče alespoň na sociálních sítích, aby mohla dané téma případně rozvinout na zastupitelstvu města. Trnem v oku je především odměna předsedovi představenstva společnosti Teniscentum Vojtěcha Prchala a odměna manažera výstavby hokejové arény Davida Beke.

Snaha vyvolat nespokojenost voličů s výší odměn je vlastně nasazení závisti jako jedné z lidských emocí do politického boje. Závist je vlastně touha po něčem, co má někdo jiný, a snaze získat předmět této touhy, či druhého o to připravit, někdy i za cenu zavrženíhodných činů. Spolu se žárlivostí či nenávistí patří mezi konceptuální lidské emoce. Opakem touhy je přejícnost.

Lze si jen přát, aby opozice pochopila rozdíl mezi závistí a přejícností v odměnách za práci ve vedení městských společností.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů