Jihlava řeší mantinely nové hokejové arény: Normální nebo s obrazovkou jako v televizi?

Žhavý problém výstavby Horácké multifunkční arény se jmenuje mantinely. Vedení města Jihlavy jako investor hokejové arény aktuálně řeší, zda-li v nově budované multifunkční aréně budou mantinely normální nebo LED-panely v zabudované mantinelu. Sportovní LED mantinely jsou při sportu používány hlavně z komerčního důvodu, , jejich výhoda je však i v provozu kdy je potřeba měnit atmosféru v aréně a vytvářet prvky pro show.

Ekonomicky je výhodné mantinely vlastnit z důvodů širší nabídky reklamních ploch pro zobrazování a prezentaci sponzorů a dalších firem v dané sportovní hale, stadiónu nebo sportovním zařízení.

Výhodou je i atraktivita v podobě pohybu prezentace, kterou obyčejný polepený mantinel prostě nenabídne. Na LED mantinelech lze zobrazit loga, animace loga, reklamní spoty, video spoty a další grafiku dle individuálního přání. Stiskem tlačítka je možné vše měnit.

„Je to světový trend, který k nám přichází a zvažujeme výhody ve vztahu k nákladům, které je třeba na takový systém vynaložit. Zajímá nás, zda je možné takové mantinely často a bez problémů rozebírat, zda jsou technicky připojitelné do celkového systému, který má aréna navržen, zda je stavebně možné je umístit a zda by to vyvolalo nějaké úpravy ve stavební části, apod.“ vysvětlil manažer Horácké multifunkční arény David Beke.

Jihlava se zřejmě inspiruje NOKIA arénou v Tampere, která má jako první hala na světě LED panely podél celé ledové plochy. Hokejovou arénu ve Finsku navštívil před několika lety jihlavský radní David Beke s hejtmanem Vysočiny Vítězslavem Schrekem.

V České republice jsou LED mantinely k vidění pouze v Třinci a to ještě pouze v prostoru před střídačkami. Jihlavská multifunkční aréna by mohla mít LED mantinely po celém obvodu kluziště.

„Je velký rozdíl z hlediska zacílení reklamy, zda-li je v mantinelu zabudována LCD obrazovka nebo je mantinel celý propojený s dalšími reklamními plochami,“ vysvětlil Bedřich Ščerban.

Téma hokejových mantinelů rezonuje politickým prostředím Vysočiny.

„Určitě bych podpořil nákup reklamních panelů na úkor těch obyčejných,“ prohlásil krajský zastupitel Martin Kukla (ANO).

Jaké mantinely chcete v nové Horácké aréně ? Hlasujte v anketě na sociálních sítích:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů