Lídryně Pirátů Vysočina Hajnová se opřela do Babiše, lídr ANO Kukla odpověděl

Velmi ostře se do sebe pustili lídři Pirátů na Vysočině Hana Hajnová a hnutí ANO. Stačila k tomu zpráva předsedy hnutí ANO Andreje Babiše o založení nové frakce v Evropském parlamentu „Patrioti pro Evropu“ s maďarským politikem Viktorem Orbánem a Herbertem Kicklem z Rakouska. Novou alianci budou tvořit rakouská krajně pravicová Strana svobody (FPO), Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána a populistická česká strana ANO v čele s Andrejem Babišem.

Babiš, Orbán a Koinkel podepsali „vlastenecký manifest“, slibující „mír, bezpečnost a rozvoj“ namísto „války, migrace a stagnace“, kterou přinesla „bruselská elita“. Maďarsko se od července ujímá půlročního předsednictví v Radě EU.

„Změníme evropskou politiku tak, aby znovu sloužila národům a našim lidem. Budeme upřednostňovat národní suverenitu před federalismem, svobodu před příkazy a mír před válkou,“ slíbil Andrej Babiš v prohlášení na svém profilu na sociálních sítích.

„Jste bezpečnostní riziko České republiky, paktovat se s proruskými stranami napříč Evropou,“ , reagovala lídryně vysočinských Pirátů Hana Hajnová. Reakce lídra ANO v kraji Vysočina Martina Kukly na sebe nenechala dlouho čekat. „Tři ministři, čtyři poslanci, stovky placených koryt a program pouze antibabiš a lidem vše zdražit, to jsou piráti,“ reagoval poslanec Kukla.

„Mýlíte se, naším programem je svobodná, spravedlivá a vzdělaná společnost, která chrání lidská práva i občanské svobody a myslí na budoucnost. Vy se paktujete s Orbánem a rakouskými Svobodnými, takovou budoucnost pro své děti opravdu nechci,“ odpověděla lídryně Pirátů na Vysočině Hana Hajnová.

Výroky obou krajských politiků Vysočiny hojně komentovali příznivci obou politických táborů.

Vzhledem k ostrým politickým výrokům lídryně Pirátů Hajnové i hnutí ANO Martina Kukly a především zásadnímu výroku Hajnové o tom, jakou budoucnost nechce pro své děti je šance na spolupráci Pirátů s hnutím ANO po podzimních volbách velmi málo pravděpodobná.

Místopředsedkyně ODS Eva Decroix si pachuť „orbánovského bratříčkování“ kompenzovala vůní levandulí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů