Jihlava stahuje přihlášku zero-waste z mezinárodní soutěže

Číst podrobně soutěžní podmínky se vyplatí! Radní Statutárního města Jihlavy v létě rozhodli o přihlášení města do mezinárodní soutěže
Technology and Solution Awards v oblasti Towards Zero-waste.

Přihlášku do kategorie Technology and Solution Awards měl zpracovávat zejména ve spolupráci s odborem životního prostředí vedeného Katarínou Ruschkovou.

Jihlava chtěla soutěžit především s kampaní „Jihlava bez odpadu! Beze všeho.“ ve které město vyzývalo k přemýšlení o nulové produkci odpadu (Zero waste).

Zero Waste, nebo také česky Život bez odpadů je označení pro životní styl, který podporuje opětovné využívání všech zdrojů bez tvorby odpadů, jejich skládkování, nebo jejich spalování. Tato filosofie říká, že všechny zdroje by měly být využívány opětovně stejně jako se tomu děje v přírodě.

Přihláška do Technology and Solution Awards v oblasti Towards Zero-waste city ale nebude v letošním roce podána z důvodu, že by nebylo možné naplnit kritéria hodnocení (zejména z důvodu zatím pouze krátkodobého trvání kampaně Jihlava bez odpadu! Beze všeho.). S projektem bude možné se přihlásit do některého z dalších ročníků soutěže.

LivCom je prestižní mezinárodní soutěž měst, která se zaměřuje na hodnocení kvality života obyvatel a prosazování principů udržitelného rozvoje, tedy rozvoje, který respektuje všechny tři pilíře – ekonomický, sociální a životního prostředí a vytváří tak podmínky pro život budoucích generací. Tato soutěž je i významnou platformou pro vzájemnou výměnu zkušeností a osvědčených příkladů dobré praxe.

V minulém roce získala Jihlava ocenění v kategorii měst do pětasedmdesáti tisíc obyvatel. Letošní ročník soutěže se koná v Římě a pokud Jihlava postoupí do finále, bude zpracovávat zvláštní prezentaci.

Ocenění LivCom Awards je jedinou světovou soutěží pro místní komunity, která se zaměřuje na environmentální management a vytváření životaschopných komunit. Soutěžní města se ve své populační kategorii neporovnávají s ostatními, ale posuzují se, jak si plní kritéria posuzování v kulturním, politickém, ekonomickém, geografickém a klimatickém prostředí, ve kterém se nacházejí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů