Jihlava stále hledá garanta kvality veřejného prostoru

Magistrátu města Jihlavy se stále nedaří nalézt vhodného kandidáta na pozici městského architekta. Městský architekt bude zároveň garantem kvality veřejného prostoru v Jihlavě.

Poprvé bylo výběrové řízení vyhlášeno loni na podzim.

Už loni na jaře vznikl na jihlavské radnici útvar městského architekta, zkráceně UMA. Nový útvar spadá přímo pod primátorku a převezme část kompetencí z odboru rozvoje města a samosprávnou činnost úřadu územního plánování. Primátorka Karolína Koubová (Fórum) je novou osobní přítelkyní náměstka Víta Zemana (TOP09).

„Útvar městského architekta bude zejména poradním orgánem, a to ve všech územních rozhodnutích, kde je město ze zákona účastníkem řízení. Nový útvar bude pilířem urbanistické kvality nejen pro investory, ale také pomocníkem pro dodržení kvalitního veřejného prostoru,“ přiblížil náměstek primátorky pro oblast územního plánování Vít Zeman.

Výkon státní správy úřadu územního plánování a oddělení památkové péče se současně s tím přesunul na stavební úřad, kde posílí efektivitu státní správy. 

„Tato cesta pomůže k zlepšení komunikace mezi městem, investory i drobnými stavebníky. Umožní zrychlit veškeré rozhodovací procesy i komplexně rozvíjet naše město směrem k zlepšení podmínek života v něm,“ doplnil Vít Zeman.

„Útvar městského architekta je zejména poradním orgánem ve všech územních rozhodnutích. Má podíl na tvorbě městského interiéru, koncepce dopravy i územních studií, zároveň se podílí na ochraně krajiny a městské zeleně. Potřebujeme zkrátka architekta, který přinese nový pohled na rozvoj našeho města a dovede přinést inovativní nápady s ohledem na estetiku veřejného prostoru i ochranu životního prostředí,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast územního plánování Vít Zeman.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů