Skandály jihlavského parkování: Stání na vegetaci zákon zakazuje

Velkým problémem nejen města Jihlavy je parkování na zelených plochách jako například u kruhového objezdu na začátku Telečské ulice. Některá ze zaparkovaných aut nejspíše porušila pravidla silničního provozu, kdy na místo parkování nejspíš projela přes šikmé rovnoběžné čáry, na které se rovněž nesmí vjíždět. I tato situace ukazuje, že někteří řidiči si s pravidly silničního provozu hlavu nelámou a pravidla ignorují.

„I proto pokračujeme v zavádění systému parkování, který pravidla vyjasňuje a zároveň výrazně zefektivňuje kontrolu jejich dodržování. Již nyní je možné se obrátit na městskou policii, jejíž strážníci budou konat i na tomto místě,“ řekl koordinátor koncepce jihlavského parkování Dalibor Pituch.

Vyjádření ředitele Městské policie Jihlava Stanislava Maštery i primátora Jihlavy Petra Ryšky doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

O školním parkovišti v modré zóně čtěte více přímo zde, problém parkování v úzké ulici U Dvora je popsán přímo zde. Kraji Vysočina rostou tržby v modrých autobusech u příměstské dopravy do Jihlavy (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů