Skandály jihlavského parkování: Kraji Vysočina rostou tržby, přespolní začali dojíždět autobusy

Zavedení systému placeného parkování v krajské metropoli Vysočiny přináší efekt i v podobě nárůstu tržeb Kraje Vysočina. Počet cestujících v modrých (krajských) autobusech vzrostl meziročně o sedm procent, jak oznámil obyvatelům Jihlavy manažer systému parkování Dalibor Pituch.

Od května 2023 byl systém placeného parkování spuštěn v centru Jihlavy a přilehlých oblastech, postupně je rozšiřován i do dalších částí Jihlavy. Důvodem změn je neustále se zvyšující počet aut. Každý rok je ve městě nově zaregistrováno téměř 700 osobních vozů. Na každých 1000 obyvatel tak bylo k 31. prosinci 2022 už 531 aut. Před šesti lety to přitom bylo o 84 méně. Ve městě není k dispozici dostatek parkovacích ploch ve veřejných prostorách, ani není v sílách Jihlavy každoročně vystavět sedm stovek nových parkovacích míst. 

O školním parkovišti v modré zóně čtěte více přímo zde, problém parkování v úzké ulici U Dvora je popsán přímo zde. Skandály jihlavského parkování: Modrá zóna ustoupila soukromému parkovišti (více zde), stání na vegetací zakazuje zákon (více zde), úzká ulice způsobuje řidičům stresové situace (více zde). Vzrostl počet cestujících v autobusech Veřejné dopravy Vysočiny (více zde).

Parkovací zóny zavádí i Žďár nad Sázavou (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů