Žďár nad Sázavou zavede parkovací zóny v centru města

Město Žďár nad Sázavou vybudované především v 70. letech není schopné pojmout vysoký počet aut i přes rozšiřování parkovacích stání. V pracovní dny do Žďáru přijíždí velké množství zaměstnanců místních firem osobními či firemními vozy, ale i návštěvníci za obchody, kulturou či turismem. Nedostatek parkovacích míst je pak logickým důsledkem a častým tématem, nedá se ale vyřešit jen budováním dalších parkovišť.

Hranice zóny zahrnují oblasti, kde jsou problémy s denním či nočním parkováním, nebo obojím. Kromě širšího centra města budou součástí také sídliště Libušín, Palachova s Přednádraží.

Hranice zóny kopírují přirozené územní hranice, díky tomu by nemělo docházet k přelévání problémů s parkováním do nejbližšího okolí.

Součástí zóny naopak zatím nebude Stalingrad, přestože i tady jsou velké problémy s parkováním místních. Kvůli charakteru komunikací by tu parkovací zóna nepřinesla řešení – nejprve je potřeba provést na řadě míst stavební úpravy. Zóny nebudou na Klafaru, Vysočanech nebo Vodojemu, kde nepředstavuje parkování tak velký problém.

Zprovoznění parkovacích zón se předpokládá v roce 2025. Ceník parkování není zatím zveřejněný.

O přínosu parkovacích zón ve Žďáru nad Sázavou hlasujte v anketě čtenářů na sociálních sítích:

Podrobnosti o přípravě parkovacích zón ve Žďáru nad Sázavou jsou přímo zde.

Parkovací systém Jihlavy se rozšiřuje do dalších dvou oblastí (více zde). Skandály jihlavského parkování: Modrá zóna ustoupila soukromému parkovišti (více zde), stání na vegetací zakazuje zákon (více zde), úzká ulice způsobuje řidičům stresové situace (více zde). Vzrostl počet cestujících v autobusech Veřejné dopravy Vysočiny (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů