Skandály jihlavského parkování: Ulice U Dvora působí jihlavským řidičům každodenní stresové situace

Ulice U Dvora je pro celou řadu šoférů zkratkou pro cesty mezi jižní a západní částí krajské metropole Vysočina. Je obousměrná, ale úzká. Pro znalce místní dopravy vítaná zkratka, jak se vyhnout kolonám na ulicích pod hradbami Jihlavy.

Řidiči z centra města často až po odbočení z kruhového objezdu uvidí protijedoucí auto, které se blíží po ulici U Dvora ke kruhovému objezdu. Vyhnout se není jak, proto nezbývá než couvat. Couvání zpět na kruhový objezd před protijedoucím autem ze spodní části ale může okamžitě vyvolat stresové situace dalších řidičů, kteří se blíží ke kruhovému objezdu z jiných směrů a vidí couvající automobil.

„Stávající dopravní řešení ulice U Dvora v Jihlavě v podobě jednopruhového obousměrného příčného uspořádán splňuje podmínky dle platných norem.Ulice U Dvora je komunikace menšího dopravního významu. Pro vyhýbání zde slouží lokální rozšíření v místech připojení parkoviště bytového domu,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Místní obyvatelé by si přáli zjednosměrnění ulice U Dvora tak, aby zůstalo zachováno stání pro vozidla ve směru od místní části Slunce směrem nahoru do centra. O situaci se vášnivě diskutovalo na besedě rozčilených občanů s vedením města Jihlavy.

„Probírali jsme i dopravního řešení jak možnosti zjednosměrnění, tak možnosti obousměrné komunikace s výhybnami, ale intenzity dopravy ani šířka ulice to bohužel neumožňují a není tedy možné vyslyšet přání obyvatel, které odporuje legislativě,“ vysvětlil radní Beke.

Přesto je na obzoru přijatelné řešení místní dopravy v ulici U Dvora. „ Auta na této komunikaci skutečně stát nemohou vůbec. Město aktuálně připravuje stavební řešení, kdy část parkovacích kapacit přesune do zeleného pruhu vedle komunikace. Přestože komunikace ani po vymístění aut nebude mít požadovanou šířku, je možné při zohlednění vyhýbání v místech, o kterých policie mluví, zde zachovat obousměrný provoz,“ uvedl radní David Beke (ODS).

O školním parkovišti v modré zóně čtěte více přímo zde, parkoviště na trávníku můžete vidět přímo zde. Celou debatu rozčilených občanů s vedením města můžete sledovat přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů