Jihlavě chybí odmítnuté peníze casina na hokejovou halu

Před dvěma lety dostala Jihlava nabídku na spolufinancování výstavby Horáckou multifunkční arénu. Mělo jít o částku kolem sto až sto třiceti milionů korun za možnost vybudovat v krajském městě Vysočiny luxusní casino. Tehdy zvítězila nulová tolerance vůči hazardu. Nyní by Jihlava soukromé peníze velmi potřebovala. Veřejných peněz začíná být znatelný nedostatek.

Kraj Vysočina místo požadovaných pět set padesáti milionů korun nabízí pouze půl miliardy korun v několika ročních splátkách. Ve finančním plánu na výstavbu Horácké multifunkční arény tak chybí kolem padesáti milionů korun.

Městu Jihlava nyní nabídnuté soukromé peníze citelně chybí: buď město Jihlava urychleně sežene částku kolem sto milionů korun nebo citelně seškrtá plány na výstavbu multifunkční arény.

Seškrtání plánů výstavby Horácké multifunkční arény ale znamená ztrátu atraktivity celého areálu. Může chybět například ubytovna s šedesáti lůžky pro sportovce během sportovních aktivit.

Covidová krize naučí města a obce donutí města a obce přehodnotit svůj ryze negativní postoj vůči nabídkám a požadavkům soukromého sektoru na spolufinancování sportu a veřejně prospěšných aktivit.

Sport i kultura začnou trpět nedostatkem veřejných financí, které byly a budou přednostně použity na boj s nákazou Covid-19.

Času pro sjednání dohody se soukromým sektorem o spolufinancování výstavby Horácké multifunkční arény je velmi málo: jednotky týdnů, maximálně jednotky měsíců.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů