Olešná hraje „Černého Petra“ s Krajem Vysočina o dobrou pověst obce

otazník

Obec Olešná začala hrát s ministerstvem dopravy a Krajem Vysočina obdobu dětské karetní hry „Černý Petr“. Hraje se o dobrou pověst obce Olešná, Kraje Vysočina i ministerstva dopravy.  Ve hře jde o to, kdo s kým spolupracoval nebo nespolupracoval při přípravě rekonstrukce hlavního silničního tahu Pelhřimov-Jihlava skrz obec Olešná. Kraji Vysočina došla na podzim s Olešnou veškerá trpělivost. „Tankodrom Olešná“ se bude opravovat, ale obec Olešná si postaví jen minimum infrastruktury jako jsou chodníky nebo inženýrské sítě.

V Olešné na obecní infrastrukturu chybí finanční prostředky,obec je vyčerpaná investicemi do hasičského vybavení. Starosta Olešné už ve vyjádření pro místní noviny (více zde) posunul „kartu Černého Petra“ mezi karty s kterými by měl hrát Kraj Vysočina. Snad aby obyvatelé Olešné něměli pocit, že Olešná za něco může.

Zanedbaná příprava společné akce s Krajem Vysočina na rekonstrukci krajské silnice v Olešné je vizitkou zmatků, které vládnou v Olešné. Zastupitelům chybí jasná vize rozvoje Olešné i dalšího směřování obce.

V prosinci zastupitelstvo v Olešné schůzovalo hned třikrát a dokonce i na zlatou neděli (více zde). Nejyyšším orgánem obce není starosta, ale zastupitelstvo. V zájmu dobrého jména obce Olešná by zastupitelstvo mělo umět pojmenovat současnou situaci třeba ve formě písemného usnesení zastupitelstva.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů