Josef Koch: Hokej neomezujeme, jen chceme zprůhlednit hospodaření

Tisková zpráva KDU-ČSL Pelhřimov

Josef Koch

Místostarosta Josef Koch (za KDU-ČSL) se ohrazuje proti tomu, že by pelhřimovská radnice chtěla omezit hokej. „Hokejisté dostali výpověď z provozování stadionu hlavně proto, aby město získalo přehled, kam jdou výnosy z bruslení, pelhřimovské ligy, kempů a dalších akcí na stadionu,“ vysvětluje místostarosta s tím, že stadion je v majetku města. A dodává, že město dál hodlá hokej podporovat, konkrétní podpora závisí na zastupitelích.

„Dosud všechny výnosy ze stadionu šly do HC Lední medvědi s. r. o. (muži) a tento klub z nich platil účast ve II. lize a částečně přispíval na HC Lední medvědi (mládež). Jenže město nevědělo, kolik peněz vlastně jde na hokej, kolik jde na muže a kolik na mládež,“ představil dosavadní model Josef Koch.

Rada města rozhodla, že tento model není vhodný, a změnila ho, což městu umožní stadion částečně modernizovat – hokejisté by totiž jeho opravy těžko platili.

„Teď bude svůj stadion provozovat samo město a bude znát veškeré výnosy, které budou všechny vráceny do sportu. Není to tedy tak, že si město stadion vzalo proto, aby na něm vydělávalo. Vždyť sport jako celek je vždy prodělečný, pokud podporujeme hlavně děti a mládež. Město do údržby a provozu sportovních zařízení dává více než 20 milionů korun,“ říká Koch.

Právě hokejové mládeže se nijak změna nedotkne, žáci a junioři dostanou zhruba 600 tisíc korun. A muži po vzájemné dohodě obdrží od města 1,08 milionů tak, aby mohli do konce roku hrát II. ligu. „Cílem není nic jiného než snaha o spravedlivý přístup ke všem sportům,“ dodává místostarosta.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů